Cúvacie senzory ako zodpovedné riešenie na cestách

Už ste len desiatky metrov od vašej cieľovej rovinky? Opatrnosti nie je dosť ani na tom najveľkorysejšom úseku. Jazdu vám môže skomplikovať hocaký predmet na ceste, unáhlený chodca alebo vám vo výhľade zabráni ďalšie auto. Neviete, na čo sa skôr máte sústrediť? Na všetko v jednom okamihu aj tak nezareagujete! Preto sa nestavajte do pozície hrdinu, ale si zadovážte príslušenstvo pre pohodlné cúvanie na miestach, kde sa aj skúseným vodičom obťažne parkuje.  

Cúvacie senzory a hlavné benefity v používaní  

Cúvacie senzory pracujú na modernom, ale zato veľmi špecifickom princípe. Počuli ste už o vysielaní ultrazvukových vĺn? Tak práve cúvacích senzorov sa to týka! Ide o to, že aktivované príslušenstvo vysiela ultrazvukové vlny, ktoré sa po odraze od prekážky vracajú za istý čas k zariadeniu. 

cúvacie senzory
Parkovacie a cúvacie senzory Vertex XD 364 LED displej 14/18

Spoľahlivosť

Cúvacie senzory na základe rozdielu v čase (doby odozvy) vyhodnocujú aktuálnu vzdialenosť od prekážky. Podľa typu modelu umožňujú senzory rozlišovať nulovú (kritickú) vzdialenosť cca. 0,3 m a maximálnu 1,8 – 2 m. Detekovalo zariadenie blízku prekážku? Následne spustí varovný signál, použije akustickú signalizáciu pri intenzite v závislosti od vašej vzdialenosti od prekážky. 

Pri lepšie vybavených modeloch sa na displeji monitoru (napr. v spätnom zrkadle)  zobrazí taktiež číselná (vizuálna) info. Upozorní vás aj na to, na ktorej strane sa prekážka nachádza. Pozor, najvyššia možná kvalita obrazu sa odzrkadľuje v prenášaní bez prerušenia a oneskorenia. Za tým sa skrýva používanie technológie wifi spolu so vstavanou anténou pre silný signál. Za tak krátky čas sa vám dostáva celý rad informácií, s ktorými viete uvážlivo pracovať, a tým aj bezpečnejšie manévrovať.  

cúvacie senzory
Parkovacie a cúvacie senzory môžu byť aj v spätnom zrkadle

Rada nad zlato pri výbere cúvacích kamier  

Cúvacie senzory si možno zakúpiť u rôznych predajcov. Odporúčame obrátiť sa na takých, ktorí vám okrem výrobku ponúknu skvelé odborné poradenstvo a s vaším súhlasom aj montáž. Nie ste si istí, či ste na správnej adrese? Informujte sa, či vám vedia poskytnúť aspoň menšiu video ukážku práce alebo fotodokumentáciu. Tí seriózni vás určite neodmietnu!