Cyklo oblečenie – ako si správne vybrať z ponuky?

Celý rok čakáte iba na jar a to hlavne kvôli dobrému počasiu, len aby ste konečne mohli vyjsť na bicykel a užiť si jazdu s priateľmi či s rodinou? To ale vôbec nemusíte, najmä ak máte vo svojej skrini naozaj kvalitné cyklo oblečenie. Neviete podľa čoho si vybrať a zakúpiť vhodné cyklo oblečenie pre vás a vaše potreby? V tom prípade je tento článok práve pre vás.

Cyklo oblečenie nestojí iba peniaze, ale aj čas

cyklo oblečenieAk si chcete vybrať cyklistické oblečenie, ktoré bude skutočne ako stvorené pre vás, musíte rátať s tým, že vám to zaberie aj nejaký ten čas. Avšak určite sa vám to oplatí, pretože správne cykloé oblečenie musí dokonale priliehať na vaše telo. Nie je to tak iba pre to, že znižuje odpor vzduchu a vám sa teda bude jazdiť jednoduchšie, ale oveľa dôležitejšie je, že vás tak chráni lepšie pred chladom a nepriaznivým počasím. Dbajte teda na vhodný strih i veľkosť.

Tielko aj počas teplých dní

Základ, ktorý nesmie chýbať žiadnemu vášnivému cyklistovi, je kvalitné spodné prádlo. Najdôležitejšie je tielko, pretože nás nielenže chráni pred chladom, ale aj vstrebáva pot. Najvhodnejší materiál je mikrovlákno a túto časť cyklistického oblečenia by ste nemali vynechať ani v prípade, že sa vyberiete na bicykel počas teplého počasia.

Cyklistické oblečenie – cyklistický dres vyberáme podľa počasia

cyklo oblečenieCyklistický dres je časť cyklistického oblečenia, ktorého výber záleží predovšetkým od počasia. Ak jazdíte počas teplých dní, stačí vám dres s krátkym rukávom, ideálne, ak sa môže aj rozopínať pomocou zipsu. Ak jazdíte v trochu chladnejšom počasí, ideálnou voľbou pre vás sú návleky, ktorými doplníte krátky rukáv podľa potreby. Nuž a počas chladných dní vám odporúčame dlhý rukáv, ale aj cyklo vestu. Rovnako ako aj pri moto oblečení, najdôležitejšia je nepremokavosť  oblečenia a tiež ochrana, ktorú nám poskytne pred vetrom.

Aké cyklo nohavice?

Cyklistické oblečenie – nohavice volíme podobne ako dres, podľa počasia. V teplom počasí krátke cyklistické nohavice, v o niečo chladnejšom počasí môžeme použiť ¾ nohavice alebo návleky, ktorými doplníme krátke nohavice a pri chladnom počasí volíme dlhé cyklo nohavice, ktoré môžu byť tenšie ale i hrubšie a tým pádom aj teplejšie.