Cyklo oblečenie pre pohodlnú jazdu na bicykli

Cyklo oblečenieNajjednoduchším spôsobom ako si spríjemniť jazdu na bicykli, je zaobstarať si kvalitné cyklo oblečenie.  Veľmi dôležitým prvkom sú napríklad cyklistické kraťasy. Obyčajné krátke nohavice, alebo aj tie určené na šport, nie sú vyrábané tak aby dýchali a tak isto nepodporujú hlavné svaly, ktoré používate na pedálovanie. Taktiež majú v oblasti rozkroku švy, ktoré bicyklovanie znepríjemňujú. Preto ak často jazdíte na bicykli, krátke cyklo nohavice by vo vašom šatníku určite nemali chýbať.

Oblečenie môže byť pekné aj efektívne zároveň

Cyklo oblečenieDobrou správou nie len pre ženy je, že cyklo oblečenie sa vyrába v rôznych štýloch. Na výber máte množstvo modelov s rôznymi farbami a farebnými odtieňmi. Samozrejme okrem štýlu oblečenia, musíme myslieť aj na jeho funkčnosť . Aby ste si jazdu na bicykli dokonale užili, cyklo oblečenie musí byť hlavne pohodlné.  Nohavice by sa mali prispôsobiť anatómii tela. Vyrobené by mali byť z tkaniny, ktorá dýcha, takže pri bicyklovaní budete stále v suchu aj pri väčšej námahe.

Polstrované cyklo nohavice

Veľmi dôležitým prvkom krátkych cyklo nohavíc je polstrovanie. Je to ochranná vrstva, v oblasti rozkroku, ktorá zabraňuje prebytočnému treniu o sedadlo. Tak isto absorbuje vibrácie z cesty a keďže sa vyrába z materiálu, ktorý je priedušný, po celý čas budete nie len v pohodlí, ale aj suchu. K dispozícii bývajú rôzne tvary aj hrúbka polstrovania. Preto kúpa cyklo nohavíc závisí aj od druhu bicyklovania.  Ak nebicyklujete vonku, ale chodíte na spinning, postačia vám nohavice s veľmi tenkým alebo žiadnym polstrovaním. Nevykonávate totiž také pohyby ako pri outdoorovom bicyklovaní.

Cyklo oblečenieCyklo oblečenie by malo byť vyrobené z elastického, pružného materiálu,  ktorý je priedušný a odparuje pot. Ako doplnok sa na oblečenie pridávajú rôzne reflexné prvky, vďaka ktorým sa na ceste zviditeľníte aj v tme a jazda na bicykli je teda o to bezpečnejšia. Krátke nohavice dobrej kvality by vám mali vydržať aj niekoľko rokov, takže hoci môžu byť trochu drahšie, investovať sa do nich určite oplatí.