Dámske kožené topánky na všetky príležitosti

Kožené topánky

Dámske kožené topánky

Kožené topánky sú elegantné, praktické topánky a nájdete ich v prevedení od šľapiek, cez spoločenské až po trekingové topánky.

Pre kúpov by ste si mali zistiť o aký typ kože sa jedná a zistiť aká je pre vás dobrá veľkosť.

Druhy dámskych kožených topánok

Kožené topánky

Kožené topánky aj na chladnejšie dni

Kožené poltopánky sú vhodné na každodenné nosenie do práce ku kostýmu. Kožené balerínky alebo podobné topánky s prackou okolo členka sú veľmi vkusné k sukni alebo slušným kraťasom. Výhodou tejto obuvi s lesklým a lakovaným povrchom je, že v letným mesiacoch vám bude nohu príjemne ofukovať a ani celodenný pobyt v nich vám nespôsobí nepríjemné otlaky alebo boľavé nohy. Kožené vybramy sú vhodné samozrejme na turistiku ale v súčasnosti sa nosia skoro všade.

Členkové kožené topánky takzvané martensky nosia ženy po celom svete ako súčasť bežného outfitu v lete, zime či za upršaného počasia. Na trhu môžete nájsť aj kožené topánky na opätku. Tento typ topánky je veľmi kvalitný a nositeľke tento pár vydrží roky v pôvodnom stave.

Ako si vybrať kožené topánky

Kožené topánky pánske

Kožené topánky pre pánov

Hľadajte topánky s kvalitnou trvanlivou podrážkou. Tá vám poskytne dostatok podpory pre správne držanie postavy, ochranu a dobrú priľnavosť. Okrem toho by mali byť kožené topánky flexibilné a pohodlné. Koža by mala byť dostatočne mäkká preto, aby nevytvárala pľuzgiere pri nosení. Pri výbere pozerajte rovnako aj na spôsob zapínania a na všetky časti ktoré sú fyzicky namáhané.

Oprava kožených topánok je približne rovnako finančne náročná ako kúpa nového páru, preto si vyberajte vždy kvalitné prevedenie všetkých zapínaní a spojov. Ľudia si často myslia, že kožené topánky majú tendenciu rozťahovať sa a tak si kupujú tesnejšie a menšie čísla. To však neplatí pre všetky typy, preto sa v predajni informujte o tejto vlastnosti kožených topánok. Pokiaľ vám predavač nebude vedieť túto informáciu poskytnúť, kúpte si radšej presné, svoje číslo, ušetríte si tak možnosť vytvorenia nepríjemných odrenín.