Dámske lodičky – krásne a zároveň pohodlné?

To, že sú dámske lodičky večnou klasikou a naozaj veľmi atraktívnou, ženskou obuvou, ktorá má svoj štýl, eleganciu a ženským nohám aj celej siluete postavy dodá sexepíl ako žiadne iné topánky, vie už asi väčšina z nás. Tiež si veľmi dobre uvedomujeme aj to, že v dámskych lodičkách vyzerajú naše nohy naozaj dobre. Má to však jeden háčik – necítime sa v lodičkách príliš pohodlne. Stráviť niekoľko hodín chodením či státím v dámskych lodičkách na vysokom opätku dá nohám naozaj zabrať. Aj keď vyzerajú lodičky akokoľvek krásne či úžasne, po celom dni strávenom v tomto type obuvi už túžobne očakávame len jedno – čím skôr sa vyzuť. Ako si teda vybrať krásne lodičky, ktoré budú zároveň aj pohodlné pre naše nohy?

dámske lodičky

Dámske lodičky sú vešmi elegantné a dodajú nám sexepíl

Vyberáme dámske lodičky, ktoré nebolia

Prvým predpokladom ako nájsť dámske lodičky, ktoré budú milosrdné k vašim nohám, je nakupovať vždy len prvotriednu kvalitu u odborníkov, kde sú použité nielen kvalitné materiály, ale dôraz sa kladie aj na naozaj precízne vypracovanie. Najboľavejším miestom lodičiek je zvyčajne podpätok. Ten by mal byť dostatočne pevný a stabilný, aby boli dámske lodičky správne vyvážené. Jeho výška by nemala presahovať 5 až 7 cm. Výbornou pomôckou a kompromisom, ktorý zvýši pohodlnosť vašej obuvi, sú dámske lodičky s platformou. Platforma aspoň trochu vyváži výšku podpätku a chôdza tak bude oveľa stabilnejšia a pohodlnejšia. Dámske lodičky na platforme však musíme oželieť pri veľmi formálnych príležitostiach.

dámske lodičky

Dámske lodičky na platforme sú pohodlnejšou variantou

Pohodlná chôdza záleží aj od terénu

Veľký podiel na tom, ako pohodlne sa vám v dámskych lodičkách bude chodiť, má aj samotný terén, ktorý však zvyčajne nie je v našich silách veľmi ovplyvniť. Ak však vopred vieme, v akom teréne sa budeme pohybovať, môžeme sa aspoň pokúsiť prispôsobiť danému povrchu aj výber obuvi. Čaká vás napr. záhradná párty alebo svadba v prírode? Potom radšej zvoľte lodičky na klinovom podpätku, ktorý je v tomto prípade určite lepšou voľbou ako tenké ihličkové opätky, ktoré sa nám budú do mäkkého prírodného povrchu neustále zabárať.