Dámske lodičky- Topánky pre každú ženu

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie dámska obuv? Ak aj vám chodia po rozume dámske lodičky, tak ste tu správne. Najkrajšie, najestetickejšie a najviac sexy…také sú dámske lodičky. Nemali by chýbať v botníku žiadnej dámy, pretože sú univerzálne a vždy vám vyčarujú dlhé a štíhle nohy.

dámske lodičky

Dámske semišové lodičky tyrkysovej farby.

Dámske lodičky s viazaním

V kurze sú lodičky s rôznym viazaním. Tento štýl je typický pre letnú obuv. Či už ide o kožené viazanie alebo o textilné, šnúrky, ktoré omotajú váš členok, viazania sú in. Zoštíhlia nielen nohy, ale aj členky. Čím vyššie si totiž viazanie uviažete, tým dlhšie budú vaše nohy pôsobiť. Viazanie nemusí byť len jednofarebné. Nosia sa aj nápisy alebo farebné kontrasty. Stavte napríklad na biele lodičky a čierne viazanie, ktoré vytvorí skvelý súlad. Podobne sú na tom aj remienky, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou sandálikov. Pomocou nich si upevníte sandále tak ako potrebujete.

dámske lodičky

Červené dámske lodičky s viazaním.

Ihličkový podpätok je v kurze

Momentálne sa do módy opäť vrátil ihličkový podpätok. Klasické čierne lodičky s extra tenkým opätkom upútajú aj všetkých pánov. Muži totiž údajne milujú tekné opätky a špicaté špičky topánok. Tie im prídu viac sexy ako zaoblené špičky a masívne opätky, ktoré ponúkajú stabilitu. Topánky s ihličkovým opätkom môžu byť klasické, v jednofarebnom prevedení, no zdobiť ich môžu aj rôzne aplikácie. Kvety, flitre, lesklý materiál…fantázií sa v tomto prípade medze nekladú. K výraznejším kúskom celkom postačí zvoliť klasické čierne kokteilové šaty. Vďaka nim vaše topánky ešte oveľa viac vyniknú. Aktuálne je veľmi in aj zlatá farba, ktorá môže byť tiež v kombinácií so spomínanou čiernou.

dámske lodičky

Ružové dámske lodičky s otvorenou špičkou.

Horúce letné dni a topánky s otvorenou špičkou

Blížia sa horúce letné dni, kedy siahneme po kúskoch s otvorenou špičkou. Do takejto topánky patria aj upravené nohy a nechty. Milé dámy, pamätajte, že sa oplatí investovať napríklad aj do gélových nechtov. Skúsená pedikérka pripraví vaše chodidlá na to, aby ste každého oslnili ich dokonalou vizážou. Gélové nechty totiž vydržia omnoho dlhšie než klasický lak. Okrem toho nezabúdajte ani na celkový vzhľad chodidla. Investujte radšej do kožených materiálov, ktoré sú priedušné a pre nohy priaznivé. Navyše sa omnoho ľahie udržiavajú. Dajú sa umývať, krémovať a ošetrovať podľa potreby.