Darček pre dieťa 1 rok – ktorý je ten správny?

Prvý rok dieťaťa je vždy nezabudnuteľným momentom pre celú rodinu. Vaše dieťa je spolu s  vami už celý jeden rôčik, a s týmto silným momentom prichádza aj množstvo gratulantov, ktorí s vami zdieľajú radosť. Všetci sa pýtajú, čo by vaše dieťa potrebovalo, chcelo, potešilo. Ešte samo nevie vyjadriť svoje požiadavky, a tak je táto milá povinnosť výberu darčeka na vás. Aký je ten správny darček pre dieťa 1 rok? Vyhnite sa zbytočnostiam, na ktoré bude sadať prach a myslite na potreby váš syna alebo dcéry. 

Kocka zábavných aktivít.

Darček pre dieťa 1 rok má mnoho variantov. Podľa čoho vybrať ten správny?

Pri hračkách pre dieťa akéhokoľvek veku je prvoradá bezpečnosť. Nehovoriac o tom, ak má ísť o hračku pre ročné dieťa. V tomto prípade treba byť skutočne obozretným rodičom. Mimoriadny dôraz klaďte na oblosť hrán každej hračky. Vaše dieťa je vo veku, kedy všetko potrebuje ochutnať, chytať ale tiež rozhadzovať vôkol seba. Preto myslite na bezpečnosť hračiek. Samozrejme myslia na to aj výrobcovia, ktorí pri popise hračiek udávajú ideálny vek, pre ktorý sú určené. Darček pre dieťa 1 rok musí spĺňať tie najprísnejšie kritéria bezpečnosti. 

Pri výbere hračiek je prvoradá bezpečnosť.

Darček pre dieťa jeden rok je darčekom pre jeho budúcnosť

Ročné dieťa už má jasno v pohľade na svet. Vie rozoznávať tvary a konkrétne farby, aj keď ich ešte nevie samo pomenovať. Farebné hračky dávajú skvelý priestor práve na to, aby dieťa vnímalo rozmanitosť farebnej škály. Hračky by preto nemali byť monotónne a mali by dieťaťu poskytovať dostatočnú paletu farebnosti, ktorú môže skúmať. Myslite teda na to, že darček pre dieťa 1 rok môže slúžiť ako skvelá pomôcka na poznávanie sveta. 

Vhodný darček pre dieťa 1 rok.

Farebné a bezpečné hračky vyberajte aj podľa ich materiálu

Ďalšou zásadnou vlastnosťou, ktorú by mali mať hračky venované ročnému dieťatku, je materiál, z ktorého sú vyrobené. Umelé, plastové hračky už dávno nie sú trendy, aj keď mnohých lákajú pre svoje nízke ceny. Jedna vec je síce lacná kúpa hračky, ale nikde nemáte garanciu bezpečnosti. Keď budete hľadať správny darček pre dieťa 1 rok, myslite na to, že vždy je lepšie vybrať sa cestou prírodných materiálov, akým je napríklad drevo, alebo hračky natreté farbou, ktorá je vyrobená na vodnej báze.