Dekoratívne farby – ako dosiahnuť nezvyčajný efekt

Dostali ste sa do štádia, keď už nie ste spokojný s klasickou bielou farbou steny? Poprípade vám už príde kombinácia svetlej a tmavej farebnej farby klišé? Skúste nový trend, možno je to práve to, čo ste doteraz hľadali, len ste potrebovali nájsť nejakú inšpiráciu. Mám na mysli dekoratívne farby alebo inak povedané dekoratívne techniky stierkovaním, pri ktorom už povrch steny nebude stereotypne dokonale rovný!

Dekoratívne farby

Príprava pred malovaním

Dekoratívne farby na špeciálne navrhnutom povrchu

Špeciálne navrhnutý povrch je v mojom ponímaní – nie rovný povrch. Ako dosiahnuť ten nezvyčajný povrch? Existujú na to pružné stierky, s ktorými sa vie potom skúsený maliar bez problémov vyhrať. A pomocou hladítka vytvoriť na stene hotový zázrak! V kombinácií s dekoratívnymi farbami vaša stena bude krajšia než nejaká tapeta, ktorá vám za pár rokov spôsobí problémy pri jej odstraňovaní. Určite ste už počuli, ako tapety idú ťažko dole zo stien aj napriek tomu, že máte zaobstarané rôzne produkty pre jej odstránenie. Preto vám navrhujem takéto riešenie, ktoré je praktickejšie a nemusíte sa báť vlhkého prostredia, ako sú napríklad kúpeľne. Postačí na to samotný finálny náter, ktorý zaručí ochranu voči vlhkosti a farba nadobudne požadovanú odolnosť.

Dekoratívne farby

Úprava povrchu

Ako dodať miestnosti trochu originality

Vždy máte možnosť k vanilkovej, béžovej, bielej a inej neutrálnej farbe dodať iskru. Tým mám na mysli – zmeniť kontrast priestoru! Aby sme sa vyhli zlej kombinácií farieb, tak sa najprv informujte u odborníkov, čo je teraz trend, aké farby sú vhodné pre kombináciu, aby výsledný efekt vyzeral dokonalo. Pre dosiahnutie súladu sa odporúča kombinácia maximálne troch odtieňov farieb. Dva odtiene by mali byť príbuzné a tretí kontrastný. Kontrastný odtieň sa využije na detaily, aby v miestnosti nepôsobil rušivo. Uvediem príklad kombinácie farieb – hnedá, béžová a červená je jedna z možných kombinácií. Je len na vás, pre aké odtiene sa rozhodnete. Dajte si len pozor na to, aby boli taktiež v súlade aj s nábytkom a celkovo s okolím danej miestnosti. Pre dotvorenie celkovej atmosféry bude dôležitý aj výber tých správnych dekorácií.

Dekoratívne farby

Uhádnete o akú miestnosť ide?