Dekoratívne omietky pre rýchlu zmenu

Ste unavení z rovnakých farieb na vašich stenách? Chcete nový vzhľad, ktorý zmení váš domov, ale nemôžete si dovoliť vysoké náklady na obnovu a nemáte čas na to, aby u vás doma prebiehali zásadné renovácie? Práve tu príde vhod kreativita dekoratívnej omietky. Dekoratívne omietky na steny dodajú vášmu domovu novú a sviežu príťažlivosť, ak si myslíte, že ju váš domov potrebuje. Zmeňte nudnú stenu vo vašom dome či byte, a oživte ju napríklad technikou benátskeho štuku. Náznaky metalickej alebo dokonca semišovej farby môžu váš priestor zmeniť do slávnostného módu. Chcete dodať stene v spálni malú iskru? Nikdy to nebolo jednoduchšie. Naneste na stenu tmavú dekoratívnu omietku s trblietavou farbou, a získate nový a originálny vzhľad! V tejto sezóne je to lacné a trendové.

dekoratívne omietky
Dekoratívne omietky Marmo Antico

Dekoratívne omietky a benátsky štuk

Okrasná omietka dodá každému priestoru krásu a nádheru. Dekoratívne omietky sú obľúbené aj v mnohých architektonických smeroch. V návrhoch dizajnérov sa často vyskytujú rôzne druhy dekorácií a pestré témy. Aj pri záchrane historických pamiatok je dekoratívna omietka považovaná za najlepšie riešenie. Univerzálnosť dekoratívnych omietok ich robí vhodnými pre širokú škálu aplikácií. Benátsky štuk je druh dekoratívnej omietky ktorá pripomína mramorovú stenu, a je považovaná za jednu z najlepších dekoratívnych omietok už po dlhé roky. Dopyt po nízkoemisných stavebných materiáloch opäť stúpa. Tieto omietky sú bez škodlivých látok a regulujú vlhkosť v miestnosti. Vďaka zásaditosti vápna mikróby nebudú môcť prežiť. Tento hygienický účinok sa kedysi používal napríklad v stajniach. Benátsky štuk má tiež antistatický účinok, a preto sa doň zachytí menej domáceho prachu. Vápno je reverzibilné a dá sa ľahko zlikvidovať.

dekoratívne omietky
Benátsky štuk patrí medzi najrozšírenejšie dekoratívne omietky

Dodajte vášmu domu moderný nádych

Na skrášlenie vášho domova nemusíte búrať steny ani ísť odznova od základov. Svoj domov môžete zrekonštruovať bez toho, aby ste minuli veľa peňazí, a to jednoducho pomocou dekoratívnej omietky. Dodajte svojmu domovu moderný vzhľad pomocou jednoduchých dekoratívnych techník. Je to finančne nenáročná zmena, ktorú nebudete ľutovať.