Detská zimná obuv – kde ju zohnať?

Určite mi dá za pravdu každý rodič, keď poviem, že vybrať vhodné detské topánky na zimu nie je vôbec jednoduché. Ponuka trhu je síce bohatá, no čím väčšiu pozornosť kladiete na kvalitu topánok, tým je výber užší až si nakoniec vlastne ani nemáte z čoho vyberať. Základ úspechu je nakupovať v správnom obchode. Kvalitná detská zimná obuv sa totiž nepredáva hocikde. Keď ju už raz nájdete, bude to stáť za to! Zimná obuv pre deti by mala spĺňať určité parametre, pričom je nesmierne dôležité aj to z akého materiálu je vyrobená. Tak ako aj pri iných topánkach aj pre detskú obuv je najlepšou voľbou pravá koža. Tá je nielen trvácna a pevná, ale aj priedušná, vďaka čomu umožní detským nohám dýchať.

Detská zimná obuv

Kvalitné topánky a to najmä v zime sú základ.

Detská zimná obuv – nech sú nôžky v teple!

Takže už viete, že detská zimná obuv by mala byť z kože, no nezabúdajte ani na to, že topánky by mali byť dostatočne teplé, aby v nich vášmu dieťaťu nebola zima. Topánky preto rozhodne musia byť zateplené. Obvykle sa na zateplenie topánok používa syntetická výstelka alebo fleesová podšívka, no ak chcete pre svoje dieťa to najlepšie, potom je voľba jasná – merino. Detská zimná obuv zateplená ovčou vlnou je príjemne mäkká a hrejivá a keďže ide o prírodný materiál, nemusíte sa o nôžky vášho dieťaťa vôbec báť. Je však pravda, že kožené zimné topánky s merinovou výstelkou nie sú lacnou záležitosťou. No skúste to brať ako investíciu do zdravia vášho dieťaťa. Vedomie, že má vaša ratolesť na nohe kvalitnú obuv a nie lacný „kompromis“ od číňana je jednoducho na nezaplatenie.

Detská zimná obuv

Zateplená zimná obuv je príjemne hrejivá.

Čo musí detská zimná obuv spĺňať?

Ako dobre vieme, deti si zimu naplno užívajú a nemôžeme preto od nich čakať, že sa budú snehu vyhýbať. Práve naopak! Doprajme našim deťom krásne detstvo a nechajme ich blázniť sa v zimnom nečase, aby mali na čo spomínať, keď vyrastú. Detská zimná obuv by teda mala udržať nohy dieťaťa nielen v teple, ale aj v suchu a zároveň musí byť aj dostatočne priedušná, aby mohla odvádzať vlhkosť von. Nepremokavosť zaručí, že sa do topánky nedostane vlhkosť zvonku (dážď a sneh) a priedušnosť sa zase postará o to, aby sa pot odparil z topánky von (napríklad počas fyzickej aktivity) a nohy ostali v suchu. S takýmito topánkami sa vaše dieťa môže vybrať hoci aj na dovolenku v Alpách a o jeho nohy.