Detské capačky na zapínanie alebo suchý zips

Začína  vaše  dieťa  robiť prvé krôčiky a je najvyšší časť kúpiť mu prvé detské topánočky s podrážkou? Prichádza nové obdobie vo vývoji vášho malého potomka. Zaujíma ho objavovať aj to všetko čo je v jeho najbližšom okolí. Prvé topánočky na rýchlo sa vyvíjajúcu detskú nožičku musia spĺňať určité kritéria. Podmieňujúce jej jeho zdravý rast a vývoj. Každý zodpovedný rodič by si mal vopred dobre ujasniť, čo všetko by capačky pre prvé krôčiky jeho dieťaťa mali spĺňať.  Veľmi záleží ja na tom, na akom type povrchu vaše dieťa trávi čas a ako je aktívne. Vziať do úvahy aj to, aký typ podlahy a podlahovej krytiny je vo vašom byte či rodinnom dome. 

Capačky sú ideálne pre prvé krôčky

Capačky sandálkove alebo s krepovou podošvou? 

     Prvé topánočky pre dieťa, ktoré už nebudú plniť len estetickú a ochrannú  funkciu, ale zabezpečia  aj správny vývoj nožičky a chrbtice dieťatka. To je práve typ detskej obuvi známy pod označením capačky. Výber topánočiek s protišmykovou podrážkou môže pomôcť zabrániť pošmyknutiu a pádom. V ideálnom prípade by mala byť podošva mäkká a pružná. Takáto topánočka umožňuje správne sedieť na nohe vášho dieťaťa a pomáha podporovať jeho zdravý vývoj. Keď sa deti hrajú, ich nohy sa často začínajú potiť. Takže by ste si mali vybrať topánočky, ktoré sú vyrobené z priedušných materiálov. Ako je bavlna alebo vlna. Skvelou voľbou sú aj capačky so zapínaním na suchý zips, pretože  potom ich môžete prispôsobiť tak, aby dokonale padli na nožičku vášho dieťaťa. Nakoniec najdôležitejšou súčasťou rozhodovania sa je výber správnej veľkosti.  

Capačky musia byť pohodlné a príťažlivé pre dieťa

Podošva tenká, ľahká a ohybná 

    Detská ortopédia ako aj fyzioterapeuti sa zhodujú na tom, že malé dieťa by malo byť čo najdlhšie bez topánočiek. Dokonca aj ponožky môžu detské nôžky úplne v rannom veku obmedzovať. Pokiaľ nemáte doma doslova ľadové podlahy, tak sa nebojte nechať dieťa úplne naboso. Pokiaľ musíte zvýšiť tepelné pohodlie, potom si zvoľte kožené capačky. Prvé topánočky by ste mali začať vyberať, keď dieťa zhruba mesiac samostatne chodí. Prvý rok preto detskí lekári považujú za najdôležitejší čas pre rozvoj nohy. Chodenie v ponožkách, naboso a v capačkách pomáha detskej nožičke sa správne a prirodzene vyvíjať.