Detské halovky – správne zvolená obuv je pre každý šport dôležitá

Pravidelný pohyb a športovanie by malo byť neodmysliteľnou súčasťou života každého dieťaťa. Vybrať však ten správny typ športu, ktorý dieťa nielen nadchne, ale dokáže ho baviť aj dlhodobejšie, nie je vždy jednoduché a v niektorých prípadoch si to žiada vyskúšať aj niekoľko športových aktivít, kým sa dopracujeme k tej správnej a ideálnej práve pre svoje dieťa. A že si dnes je skutočne z čoho vyberať, o tom svedčí množstvo športových krúžkov, ako napr. plávanie, rôzne formy tanca, futbal, hokej, tenis, stolný tenis, atletika, gymnastika, šerm, basketbal, volejbal, hádzaná, bojové umenia, kurzy sebaobrany, krav maga, cyklistika a mnohé ďalšie. Nech sa však rozhodnete pre ktorýkoľvek zo spomínaných športov, vždy si to žiada zabezpečiť dieťaťu správnu výbavu, vrátane športového oblečenia, obuvi (napr. detské halovky) či športovej výstroje a pomôcok, ako napr. hokejku, tenisovú raketu, bicykel a podobne.

detské halovky

Detské halovky sú väčšinou určené na šport v interiéri

Správna obuv je veľmi dôležitá bez ohľadu na to, či vyberáme detské halovky alebo bežeckú obuv

Športová obuv by mala spĺňať viacero kritérií a to nielen čo sa týka jej kvality a správnej veľkosti, ale najmä jej určenia pre konkrétny šport, napr. pre všetky halové športy, ako je napr. volejbal, hádzaná, basketbal či halový futbal, je dôležité vybrať kvalitné detské halovky, kým pre exteriérové športy, ako je napr. beh, prípadne turistika, zase vhodnú bežeckú a turistickú obuv. Rôzne druhy tancov si tiež žiadajú rôznu tanečnú obuv, napr. baletné špičky či špeciálnu tanečnú obuv na spoločenské alebo latinsko-americké tance.

detské halovky

…Pre deti na futbal v interiéri

A čo florbal?

Detské halovky sú nevyhnutnou súčasťou aj pre ďalší veľmi zaujímavý šport, ktorý vaša ratolesť môže vyskúšať a to florbal. Florbal je ideálnym športom pre deti, ktoré majú množstvo energie a milujú pohyb a je vhodný tak pre chlapcov, ako aj pre dievčatá. S týmto zaujímavým športom vôbec nie je potrebné začínať už v predškolskom veku ako je to v prípade mnohých iných športov, práve naopak – ideálny vek, kedy s florbalom začať, je okolo 8 až 10 roku, takže ste ešte nič nezmeškali ani ak už máte doma žiaka 3. či 4. ročníka ZŠ. Výbava tiež nie je finančne mimoriadne náročná a vyžiada si len detské halovky, plastovú hokejku a loptičku.