Detské postele – základná výbava každej detskej izby

Detské postele

Poschodové postele pre deti šetria priestor

Ktorý rodič by nechcel svojim deťom zabezpečiť príjemné zaspávanie a krásne sny? A práve detská izba je miestom, kde by sa deti mali cítiť príjemne a bezpečne a kde by mali mať vytvorený svoj detský rozprávkový svet, v ktorom sa im bude nielen krásne zaspávať a snívať, ale aj hrať, šantiť a zabávať. Veľký vplyv na zdravý spánok každého dieťaťa má najmä výber správnej a kvalitnej detskej postele. Detské postele z pevného a nezávadného materiálu by mali byť alfou a omegou každej detskej izby.

Okrem kvality detského nábytku však nezabúdajte, že detská izba a jej zariadenie by malo byť iné ako v ostatných miestnostiach bytu či domu a to nielen svojou veľkosťou, ktorá má byť primeraná veku dieťaťa, ale aj svojou hravosťou, farbami a fantáziou.

Viete, koľko radosti dokážu dieťaťu urobiť napríklad už len krásne pestrofarebné posteľné obliečky s obrázkom obľúbených rozprávkových postavičiek či napr. kresba lesných zvieratiek na stene?

Kvalitné detské postele nájdete napríklad aj u slovenského výrobcu DREVONA.

Detské postele pre menšie deti

detské postele

Dievčenská detská izba

Pri výbere detskej postele musíte zvážiť či chcete investovať do prechodnej postieľky pre menšie deti, ktorú budete musieť neskôr zameniť za novú klasickú posteľ bežných rozmerov, alebo chcete radšej hneď posteľ, ktorá bude pre dieťa vyhovujúca aj keď vyrastie.

Detské postele určené najmä pre menšie deti sa vyrábajú v rôznych rozmeroch, napr. 140×70 cm alebo 160×80 cm, bez ostrých hrán, s ochrannými bočnicami a s potlačou detských motívov, ktoré potešia každé dieťa.

Jednoduchosť, nadčasovosť a klasika

detské postele

Detské postele aj pre najmenších – v jednoduchosti je krása

Ak sa rozhodnete pre kúpu klasickej detskej postele s rozmermi cca 200×90 cm, na ktorej sa pokojne vyspí aj dospelý človek, uprednostnite skôr jednoduchší dizajn, ktorý je nadčasový.

Detské postele si môžete vybrať v prevedení s úložným priestorom v podobe jednej či viacerých zásuviek alebo s prídavným výsuvným lôžkom. Z materiálov je veľmi obľúbený borovicový masív, ale aj svetlý dub či iné dezény dreva, ktoré môžete zladiť s ostatným nábytkom v detskej izbe.