Detské sandálky – vhodná letná obuv

Vybrať deťom vhodnú letnú detskú obuv nie je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať a aj keď rodičia často venujú viac pozornosti výberu zateplenej, zimnej a nepremokavej obuvi, nevypláca sa v tomto smere podceňovať ani letnú sezónu. Ani počas leta nemôžeme na detské nôžky obúvať doslova „hocičo“ a vybaviť deti na leto len gumenými šľapkami či žabkami rozhodne nie je správne. Všetci predsa vieme, že k letu s deťmi neodmysliteľne patria detské ihriská s hojdačkami, pieskoviskami či šmýkačkami a tiež trojkolky, odrážadlá, kolobežky a bicykle, ale samozrejme aj bazény, pláže, kúpaliská a každá s týchto letných aktivít si vyžaduje aj správnu letnú obuv, pretože kvalitné detské sandálky sú dôležitou súčasťou bezpečných detských hier a radovánok.

detské sandálky

Detské sandálky sú vhodnou obuvou aj na letné bicyklovanie.

Detské sandálky musia nohu dostatočne fixovať

To, že sú detské sandálky v dnešných moderných dizajnoch naozaj rozkošné alebo sú často dokonca dokonalou kópiou luxusnej dámskej obuvi v zmenšenej podobe samo o sebe určite nestačí, dokonca to býva niekedy skôr na škodu, pretože najmä menšie deti potrebujú kvalitné detské sandálky, ktoré sú praktické, vzdušné, s anatomicky tvarovanou stielkou a dostatočne pevné, aby mohli bezpečne fixovať celé chodidlo až po oblasť členku. Výhodou je aj čiastočne uzatvorená špička na sandálke, ktorá zase chráni oblasť prstov. Iba v takýchto kvalitných sandálkach bude detské šantenie, behanie či bicyklovanie naozaj bezpečné. Populárne žabky či gumené šľapky by deti mali nosiť naozaj len minimálne, možno na 2 až 3 hodinky strávené na pláži či pri bazéne, rozhodne však nie celodenne.

detské sandálky

Behanie je podstatne bezpečnejšie keď máte kvalitné detské sandálky.

Detské sandálky vyberajte primerane veku dieťaťa

Detské sandálky je potrebné vyberať vždy s ohľadom na vek dieťaťa, pevné členkové sandálky či zdravotná certifikovaná obuv, teda topánky, ktoré sú ideálne pre najmenšie deti do 3 rokov, prípadne ešte pre deti v predškolskom veku sa už určite nebudú páčiť 10 ročným slečnám a mládencom. U starších detí je potrebné robiť určité kompromisy a zvoliť modernú, ale zároveň zdravotne nezávadnú letnú obuv.