Detské topánky, ktoré nohám ani chrbtici neškodia

Dbať na správny vývin celého pohybového aparátu u detí je mimoriadne dôležité a to po celý čas od najútlejšieho detstva až po dospievanie, pretože práve ochorenia pohybového aparátu, ako napr. skolióza, sú u detí čoraz častejšie, k čomu samozrejme prispieva aj životný štýl, ktorý v súčasnosti nie je príliš ideálny. Deťom chýba správna a vyvážená životospráva a tiež dostatok pohybu, keďže väčšinu času presedia za počítačom alebo pred televíznou obrazovkou, ale svoj podiel na zdravom vývine pohybového aparátu má aj správne zvolená obuv. Detské nohy sú extrémne citlivé na vonkajšie vplyvy a nesprávna obuv ich môže natrvalo poškodiť, čo v konečnom dôsledku znamená, že takéto deformity chodidla majú za následok chybné držanie tela, ktoré môže viesť až k vzniku skoliózy a rôznym ďalším ochoreniam kĺbov a chrbtice v dospelosti. Detské topánky teda vyberajme naozaj dôsledne, s ohľadom na čo najvyššiu kvalitu.

detské topánky

Kvalita detských topánok je veľmi dôležitá na správny vývin.

Detské topánky nie sú správnou položkou na šetrenie

Detské topánky nikdy nekupujte s úmyslom ušetriť, zmierte sa s tým, že budú možno najdrahšou položkou celého detského outfitu, pretože ani obnosené či lacnejšie oblečenie nemôže napáchať toľko škody ako nesprávne zvolené a nekvalitné topánky. Ideálne je vyberať deťom vzdušnú a pohodlnú obuv z prírodných materiálov, ako je napr. hladká či brúsená koža, prípadne textil. Navyše sa detské topánky z takýchto prírodných materiálov najlepšie prispôsobia tvaru chodidla.

Detské topánky

Správny výber detských topánok zaručí pohodlie vášho dieťatka

Detské topánky musia mať správnu veľkosť

Správna veľkosť je ďalším z kritérií, ktoré nesmieme pri výbere detskej obuvi podceniť. Je dôležité, aby detské topánky boli vyhovujúce nielen čo sa týka dĺžky chodidla, ale aby mali aj správnu šírku a to predovšetkým v oblasti prstových kĺbov. Príliš široká obuv nedostatočne spevňuje chodidlo a úzke topánky vyvíjajú neprimeraný a tiež nepríjemný tlak na prednú časť chodidla, čím ju deformujú. Dôležité je tiež vyberať detské topánky podľa účelu, na ktorý majú slúžiť, ako napr. domáca obuv, vychádzková či športová obuv.