Detské zimné topánky nie sú len do snehu

Zima je pre deti obdobie, ktoré ponúka veľa možností, ako sa vonku naozaj poriadne vyblázniť a vyšantiť. Mnohí trávime časť zimy niekde na zimnej dovolenke v horách spolu s našimi deťmi, alebo ideme občas niekam na vidiek k rodičom alebo na chalupu. Všetci potrebujeme vhodnú obuv či primerané športové oblečenie nielen pri stavaní snehuliakov a guľovaní sa navzájom. Dobré oblečenie či obutie je nutné aj pri turistických akciách a cestovaní po zasneženej zimnej krajine. Je však dôležité, aby deti tieto radovánky trávili bezpečne a boli pri nich v suchu a v teple. Základom pritom je, aby neprechladli od nôh. O to sa postarajú kvalitné detské zimné topánky.

detské zimné topánky

Pri detských topánočkách zásadne nešetrite. Kvalita je prvoradá.

Aj úplne malé deti potrebujú mať nožičky v suchu

Úplne drobné deti, ktoré sa ešte len učia chodiť, môžu vonku pobehovať iba v prípade, že je sucho. Po pár pádoch do mokrého snehu či snehovej brečky počas tej našej dovolenky či len pri prechádzke na sídlisku, sú deti čoskoro premoknuté a je nutné ich prezliecť. Pri chôdzi v snehu a na zľadovatelom povrchu je samozrejmé, že dieťa potrebuje topánky s pevnou a surovou podrážkou, ktorá mu nebude kĺzať. Ideálne sú pevné členkové šnurovacie topánky. Dobrá detská obuv pevne obomkne nohu okolo členka, takže dieťa má nohu dostatočne spevnenú.

Detské zimné topánky musia byť zateplené, nepremokavé a priedušné

Ak má byť detská topánka vhodná na zimné obdobie, potom musí byť zateplená. Zabezpečí to zvyčajne syntetická výstelka alebo špeciálna podšívka. Môže mať v oboch prípadoch formu príjemného kožúšku s dlhým chlpom, ale niekedy je podšívka hladká a zateplenia je ukryté pod ňou. Veľmi dôležité je, aby noha dieťaťa v zimnej topánke zostávala v suchu. Vlhkosť totiž spôsobuje niekoľkonásobne rýchlejšie ochladzovanie pokožky, takže aj keby boli topánky akokoľvek dobre zateplené, mokrá noha v nich rovnako prechladne. Zimná topánka preto musí byť preto nepremokavá a priedušná.

detské zimné topánky

Zimné topánočky by mali byť zateplené.