Detský kočík, ktorý je praktický a navyše aj dobre vyzerá

Príchod novorodeniatka predchádzajú niekoľkomesačné prípravy (pokiaľ patríte medzi tých poctivých rodičov). Počas tých sa stretnete s vecami, o ktorých ste ani len netušili, že naozaj existujú. No ešte než sa pustíte do intenzívneho študovania siahodlhých návodov, ako sa čo používa a na čo to vlastne slúži, začnite s niečím, čo poznáte. Do základnej výbavy každého dieťatka patrí detský kočík – a kočík predsa poznáme a vieme, čo s ním, no nie? Teda, jedine, že by… nie.

 

kočíky

Detský kočík CASUALPLAY

Životný štýl v kombinácii s typmi detských kočíkov

Možno by ste to nikdy nepovedali, ale na ročnom období, v ktorom sa vaše dieťa narodí záleží. Ovplyvňuje typ detského kočíka, po akom by ste mali nakoniec siahnuť. Pokiaľ máte termín v zime a nechystáte sa na časté, mrazivé prechádzky, prvé mesiace budete možno potrebovať iba detské vajíčko. Pokiaľ však máte termín na jar alebo v lete a budete tráviť čo najviac času vonku, určite si vyberte kočík, ktorý je ľahší, pretože s ním budete môcť lepšie manipulovať.

Ďalším dôležitým faktorom sú štádiá rastu vášho dieťatka. Prvé mesiace nie sú novorodeniatka schopné podporovať váhu svojho tela a sedieť samé. Preto môžete kúpiť kočík, ktorý bude rásť s vaším bábätkom (ako napríklad možnosť sklápať pozície vnútra kočíka). Alebo si kúpte kočíky, ktoré budete používať v ich rôznych štádiách vývoja.

Žijete v meste alebo na dedine? Chystáte sa cestovať autobusmi alebo vlastným autom? V prípade, že budete cestovať autobusom, myslite na to, aby mal kočík dosť miesta. A to nie len na veci vášho dieťaťa, ale aj na vaše osobné veci. Pokiaľ sa chystáte jazdiť vlastným autom, nezabúdajte zase na to, aby sa v prvom rade zmestil do kufra a aby prenechal priestor aj na nákup.

 

kočíky

Športový detský kočík

To, ako žijete, je rovnako dôležité ako to, kde žijete. Ak máte v pláne krátke výlety medzi inými povinnosťami, určite skôr zvoľte kočík s odnímateľným vajíčkom, ktorý bude pre váš životný štýl praktickejší. Pokiaľ sa však chystáte na dlhé prechádzky po parku či nákupnom centre, rozhodnite sa radšej pre klasický kočík so všetkými vymoženosťami.

Ak patríte medzi tie typy rodičov, ktorí vyhľadávajú dobrodružstvo a chystajú sa so svojimi ratolesťami do prírody, určite začnite uvažovať o tom, že si zadovážite športový kočík. Ten má totiž väčšie kolesá, je lepšie odpružený a môžete ho používať na všetkých možných druhoch terénov.

Kočíky ako módne doplnky

Na detských kočíkoch je, samozrejme, najpodstatnejšia praktickosť a funkčnosť. Keď si avšak prechádzate to obrovské množstvo stránok a obrázkov, prvé, čo vám aj tak padne do oka, je jeho výzor. Na to, či sa vám zmestí do auta a či má dostatočne veľký košík, myslíte až neskôr.

kočíky

Detský kočík 4 in 1

Je iba na vás, z ktorých vzorov a farebných variácií si vyberiete. Obchodný trh ponúka obrovské spektrum značiek s rozličným dizajnom – ako napríklad Britax, ABC Design, Casualplay, Cam, Petite & Mars alebo Cosatto.

Takou zaujímavosťou je aj kolekcia The travellers od spomínanej značky Casualplay, ktorej látkové vnútro kočíkov je vyzdobené súhvezdiami nočnej oblohy.