Digestor komínový v netradičnom šikmom dizajne

Máte už dosť neželaného zápachu po varení? Pri zariaďovaní kuchyne je dobré na to myslieť, pretože zbaviť sa nečistôt a mastnôt je behom na dlhé trate. Preto je dobrým spôsobom tomu predísť vo forme používania digestora. Tento užitočný pomocník absorbuje výpary nad varnou plochou čím sa vzduch dostatočne vyčistí a vy môžete nerušene variť. Existuje viacero typov digestorov, ktoré je dobré zvážiť než sa do jeho kúpy a inštalácie pustíte. Pokiaľ už máte zabehnutú kuchyňu, odporúča sa podskrinkový digestor. Pokiaľ kuchyňu ešte len zariaďujete, napríklad aj po prerábke, máte na výber podstatne viac možností. Jednou z nich je digestor komínový, ktorý si teraz podrobne predstavíme.

digestor

Moderný priestorový digestor

Digestor komínový patrí medzi špičkové výrobky

Predpokladajme, že vaša varná plocha sa nachádza pri stene. Tým pádom pre vás ostrovné digestory nebudú pri výbere príliš relevantné. Pokiaľ nemáte sporák v rohu miestnosti, môžete si škrtnúť aj rohové digestory. Digestor komínový je vhodným riešením pre klasické kuchyne. Hneď po podskrinkových sa jedná o najbežnejšie používané spotrebiče na odsávanie vzduchu. Inštaluje sa na stenu a zoženiete množstvo rôznych variant. V súčasnosti sa dizajnovo komínový digestor posunul o míľové kroky napred. Existuje aj šikmý variant, vďaka ktorému si už viac nebuchnete hlavu pri ochutnávaní pokrmu.

digestor

Štýlový digestor

Zošikma a elegantne

Šikmý komínový digestor je vybavený štrbinovým odsávaním. Čo to znamená? Pri zúžení nasávacieho priestoru sa prúdenie vzduchu urýchľuje. Z toho dôvodu dochádza k jeho rýchlejšiemu odsatiu. V móde sú nerezové digestory, hliníkové a kovové kombinované so sklom. Plast je už hudbou minulosti. Samozrejme známka kvality so sebou nesie aj znaky vyššej ceny. Komínové odsávače sú finančne náročnejšie. Protiváhou však je profesionálny look a vyšší výkon, na ktorom mimoriadne záleží. Špičkové komínové digestory sú doplnené o diaľkové ovládanie alebo hydraulické znižovanie výšky, čo prináša maximálny komfort pri ich užívaní. Najčastejšie používané parametre sú 60 a 90 centimetrov, kedy komínový digestor skutočne vynikne v každej kvalitnej domácnosti.