Digestor Mora je tradične kvalitný a lacný

Značka Mora ponúka široký sortiment špičkových domácich spotrebičov, ktoré vynikajú nielen svojim prevedením, ale aj priaznivou cenou. Výhodou je, že vďaka mnohoročnému pôsobeniu na domácom trhu Mora svojich zákazníkov dobre pozná a dokáže výrobky prispôsobiť ich požiadavkám a životnému štýlu. Spotrebiče Mora sú spoľahlivé, vynikajú jednoduchou obsluhou aj údržbou, sú tradične lacné a šetria životné prostredie. Digestor Mora je jedným z najkupovanejších digestorov v Čechách či na Slovensku.

digestor mora
Nástenný digestor Mora

Ako vybrať správny digestor?

Digestor vyberajte podľa výkonu, typu odsávania, hlučnosti, jeho funkcií a v neposlednom rade tiež podľa vzhľadu. Ak siahnete hneď po prvom kúsku, ktorý sa vám páči, nemusíte byť vo finále spokojní. V hre je niekoľko podstatných parametrov. Akú veľkú máte kuchyňu? Aký veľký je priestor vyhradený pre digestor? Máte k dispozícii komín/odťahové potrubie? Digestor by mal byť napríklad široký minimálne ako varná doska, avšak ak bude digestor ešte o niečo širší, efekt bude citeľnejší. Pokiaľ to je možné, vyhnite sa inštalácii veľkého množstva kolien do potrubia. Čím viac kolien, tým menší výkon a vyššia hlučnosť.

digestor mora
Komínový digestor Mora

História značky Mora

Mora je jedna z najstarších českých firiem. Svoju históriu táto firma začala už v neuveriteľnom roku 1825, keď prvý z priekopníkov spoločnosti – Josef Zvěřina začína so stavbou železiarne. Úplne prvé spotrebiče pre domácnosť, ktoré boli vyrobené pod touto značkou boli šijacie stroje. Na šijace stroje potom nadväzovali ďalšie mechanické pomôcky pre domácnosť ako mlynčeky, stroje na zmrzlinu alebo lisy na ovocie. U nich sa však vývoj pochopiteľne nezastavil. Obchodné a tak známe meno Mora Moravia začala spoločnosť používať od roku 1919, keď si dali aj oficiálne zaregistrovať ich logo. V priebehu 20. storočia sa spoločnosť Mora čoraz viac začala sústrediť na domáce elektrospotrebiče, čo sa ukázalo ako výborným ťahom.  Spoločnosť sa v roku 2005 stáva súčasťou skupiny Gorenje, prostredníctvom ktorej sa presadzuje aj na európskom trhu, na ktorom sa nestráca ani digestor Mora.