Dioptrické okuliare doslova na mieru aj online

Zisťujete postupne, že máte problémy s čítaním textov, zaostrujete pri pozeraní do diaľky alebo vás bolia oči či hlava pri dlhšom sedení pred obrazovkou počítača? Potom je asi najvyšší čas zájsť za odborníkom do očnej ordinácie. Tie majú dnes také špeciálne vybavenie a možnosti, že vám pomôžu profesionálne vyriešiť vaše problémy s videním. Alebo už máte dioptrické okuliare a potrebujete si ich vymeniť za iné?  Sú slabé alebo uvažujete aj o výmene rámov, ktoré by vám viac vyhovovali a cítili by ste v nich lepšie a istejšie? 

dioptrické okuliare
Dioptrické okuliare od Vouge

Ako si vybrať dioptrické okuliare 

    Dioptrické okuliare sú jednoduchým spôsobom, ako si napraviť svoje každodenné videnie. Existuje však toľko typov šošoviek, rámov a dokonca aj povlakov šošoviek! Kde by ste asi mali začať? Samozrejme že hlavne tou návštevou špecialistu v očnej ambulancii. Dobrým začatím je aj uvedomenie si tvaru a tónu pleti vašej tváre pri výbere rámu dioptrických okuliarov. Dôležitý je aj spôsob vášho pracovného aj osobného života či charakter vašej osobnosti. Ako sa obliekate, ako uvažujte, aká je vaša filozofia každodenného života. 

   Dioptrické okuliare sa skladajú z dvoch základných komponentov. Okuliarový rám a okuliarové šošovky. Veľa ľudí chce drahé dizajnové rámy. Viac peňazí na rámy však neznamená, že nakoniec skončíte s kvalitnejšími okuliarmi. Na to, aby ste mali dobrú sadu okuliarov, nepotrebujete dizajnové rámy. Potrebujete kvalitné očné vyšetrenie a kvalitných odborníkov, ktorý vám prepísané šošovky vybrúsia a zasadia do vami vybraných rámov. Pri šošovkách by ste však nemali šetriť, najmä pri bifokálnych, trifokálnych alebo progresívnych šošovkách. Váš očný optik vám pomôže vybrať dobré šošovky so širokou oblasťou čítania, aby sa minimalizovalo skreslenie. 

dioptrické okuliare
Dioptrické okuliare Michael Kors

Dioptrické okuliare už aj online 

    V špecializovaných očných optikách je dnes možné objednať si zvolený typ okuliarov aj na diaľku s pomocou internetu. A ako sa to dá zrealizovať? Spojíte sa s renomovanou očnou optikou, vyberiete si rám a očnému optikovi pošlete záznam vášho odborného vyšetrenia očným lekárom. Tam si optik nájde potrebné dioptrické hodnoty. Niekoľko konzultácii online a dioptrické okuliare na mieru pre vás prinesie osobne kuriér priamo pred vaše dvere. Je to moderný trend, tak prečo ho nevyužiť?