Divoká dovolenka Kréta

Grécke ostrovy sa z roka na rok tešia stále väčšej obľube a to predovšetkým Kréta. Dovolenka Kréta uspokojí aj toho najnáročnejšieho turistu, pretože je to miesto, kde si každý nájde to svoje. Kréta je známa svojou divokou krásou, strmými útesmi, skalami, storočnými olivovníkmi. Ale aj pastiermi a poletujúcimi sa horskými kozami. Tento čarovný ostrov má veľa rôznorodých pokladov. Vďaka tomu tu môžete obdivovať pôsobivé historické pamiatky a rôzne architektonické štýly. Samozrejme nemôžu chýbať ani rozprávkové pláže. More je tak čisté, že pod jeho hladinou môžete vidieť aj na niekoľko desiatok metrov. To z Kréty robí skutočný raj pre potápačov.

dovolenka Kréta

Dovolenka Kréta láka už na pohľad.

Dovolenka Kréta – slnko, more a tie najkrajšie pláže!

Kréta je najväčším gréckym ostrovom a nazývajú ju aj perlou Stredomoria. Je to ostrov srdečných ľudí a rôznych kultúr, ktorý je lemovaný kilometrami romantických pláží a fascinujúcich zátok. Počasie na Kréte počas hlavnej sezóny je suché a veľmi teplé, pričom teploty vzduchu sa tu pohybujú okolo príjemných 32 stupňov. Dovolenková sezóna je od mája do konca októbra. Slnko na Kréte pritom svieti až neuveriteľných 300 dní v roku. To z tohto miesta robí jeden z najslnečnejších ostrovov celého Stredomoria. Dovolenka Kréta však nie je iba o večne svietiacom slnku, ale aj o pôvabných horách, údoliach a tých najkrajších plážach v celom Stredomorí. Tou najkrajšou je bezpochyby pláž Elafonisi s bielym a ružovým pieskom, cédrovými hájmi a morom tak plytkým, že sa môžete prebrodiť aj na neďaleký ostrovček.

dovolenka Kréta

Dovolenka Kréta je vhodná pre každého.

Dovolenka Kréta – čo treba vidieť?

Dovolenka Kréta sa nemôže zaobísť bez návštevy jej hlavného mesta Heraklionu. Tam môžete obdivovať napríklad aj najväčší grécky prístav, katedrálu Saint Minas, Baziliku sv. Marka či benátsku pevnosť Koules. Ďalej si môžete urobiť výlet do Chanie alebo si pozrieť najznámejšie nálezisko paláca Knossos pochádzajúceho z minojského obdobia, ktorý patrí k najväčším turistickým atrakciám na Kréte. Zapáči sa vám aj turistika do najhlbšej rokliny Európy (roklina Samaria), ktorá je rajom pre botanikov a nezabudnuteľné západy slnka môžete sledovať z lagúny Balos alebo si užiť romantickú plavbu loďou po mori. Dovolenka Kréta bude zaručene patriť medzi vaše najlepšie!