DIY „odkladač“ na diaľkové ovládanie

Všetci to poznáme, naše diaľkové ovládanie na TV je vždy niekde inde ako tam, kde by práve malo byť. Raz je odložené v skrinke, v šuplíku, na stolíku a inokedy zasa stratené medzi vankúšmi na gauči. Jednoducho, vždy ho musíme hľadať práve vtedy, keď sa to najmenej hodí, pravdepodobne práve vtedy, keď chcem stihnúť začiatok nášho obľúbeného seriálu či futbalu. Práve preto je dobré, ak máte doma „odkladač“ na diaľkové ovládanie a keďže DIY veci sú momentálne v kurze, ponúkame vám nápad, ako si ho môžete vytvoriť doma sami.

Čo budete potrebovať na výrobu „odkladaču“ na diaľkové ovládanie?

dialkove ovladanieNa „odkladač“ na diaľkové ovládanie budete potrebovať ihlu, niť a niekoľko kusov látky rôznych veľkostí, ktoré si môžete skombinovať podľa vlastného vkusu:

  • 3 kusy látky s rozmermi 30×16 cm
  • 1 kus látky s rozmermi 11×8 cm
  • 1 kus látky s rozmermi 11×9 cm
  • 1 pás látky s rozmermi 2×16 cm
  • 1 pás látky s rozmermi 2×88 cm

 

dialkove ovladanieZačíname…

Šitie „odkladaču“ na diaľkové ovládanie začneme s časťami 3 a 4. Tieto dve časti zošijeme dokopy ich dlhšími stranami (teda na výšku) a použiť pri tom môžeme napr. keper alebo francúzsky steh. Následne nad tieto dva zošité kusy látky prišijeme (po ich šírke) menší pásik  (časť č. 5). Pri ňom môžete použiť obyčajný steh alebo napr. krajší, tzv. saténový steh.

 

Pokračujeme…

Pokračujem s väčšími kusmi látok (1, 6 a 2), ktoré taktiež zošijeme po ich výške s kľukatým stehom (taktiež nazývaným ako „cik-cak“ steh) alebo s hocijakým iným, ľubovoľným stehom, ktorý sa vám najviac páči.

dialkove ovladanieFinišujeme…

Tak a teraz máme pripravené dva samostatné kúsky látok, ktoré je ešte potrebné pripojiť k sebe. Spojené kusy 3 + 4 prišijeme nepotlačenou stranou na potlačenú stranu spojných častí 1, 6 a 2 tak, aby vám vznikli vrecká na diaľkové ovládanie, poprípade mobil, knihy či časopisy podľa nasledujúceho obrázka.

Nakoniec stačí už len vychutnať si šálku dobrej kávy či kvalitného čaju pri pozeraní televízie, kedy budete mať konečne svoje diaľkové ovládanie vždy po ruke vďaka vášmu novému DIY „odkladaču“.