Dobrodružná dovolenka na Floride

Florida je obľúbenou turistickou destináciou. Okrem krásnych pláží a teplého počasia ľudí lákajú aj populárne atrakcie a rezorty. Pozrieť si môžete nielen mesto ale aj prírodu bohatú na faunu aj flóru. Let ponad oceán je síce dlhý, no dovolenka na Floride bude určite vec, ktorú nikdy neoľutujete. Poďme si teda predstaviť niekoľko najobľúbenejších miest, ktoré stoja za vašu pozornosť.

Najobľúbenejšie atrakcie

dovolenka na Floride

Čo všetko vám dovolenka na Floride môže ponúknuť?

Od roku 1968 každý americký vesmírny let začína na Floride. Ak by ste chceli vidieť miesto, kde kozmické lode nie len štartovali ale aj boli vyrábané, navštívte Kennedyho vesmírne centrum. Pokiaľ sa o „kozmonautiku“ čo i len trochu zaujímate, túto zastávku určite nevynechajte.

Na Floride sa nachádza aj preslávený Walt Disney World. Je to obľúbená destinácia nie len u detí ale aj dospelých. Walt Disney World je totiž miestom, kde sa sny stávajú skutočnosťou. Na jeho návštevu si pokojne rezervujte aj celý deň, pretože obehnúť všetky atrakcie, tematické a vodné parky určite zaberie dosť veľa času. Zaručene to ale bude dobre strávený čas plný zábavy a zážitkov.

Milovníkom filmov odporúčam návštevu Universal Studios Orlando, kde sa natáčajú mnohé známe americké filmy. V areáli sa nachádzajú dva tematické parky, obchody, reštaurácie, hotely. Nie je to veľmi lacná záležitosť ale aj tak to stojí za to.

Florida je bohatá na faunu aj flóru

dovolenka na Floride

Dovolenka na Floride – čo sa oplatí vidieť?

Vaša dovolenka na Floride sa nezaobíde bez návštevy Národného parku Everglades. Park má rozlohu takmer 6000 km2, čo ho robí tretím najväčším parkom v štátoch. Močaristo-trávnatá oblasť je zapísaná aj v zozname UNESCO. Je bohatý na flóru, a domov poskytuje mnohým aj ohrozeným živočíchom. Aligátory, krokodíly, plazy, obojživelníky, rôzne druhy vtákov (volavky, pelikány) a tiež floridská puma sú hlavnými zástupcami živočíchov tu žijúcich. Dobrým spôsobom ako park lepšie spoznať je plavba na kanoe, alebo populárnom vznášadle. Aby ste sa nestratili, vhodné je nechať sa tam povodiť turistickým sprievodcom.

Ak sa chcete priblížiť morskému životu, zájdite do Morského sveta (Seaworld). Obdivovať môžete mnohé druhy morských živočíchov. Niektoré dokonca majú aj vlastnú šou. Súčasťou parku sú aj vodné dráhy, záhrady, reštaurácie. Dovolenka Florida však toho ponúka oveľa  viac. Stačí už len ísť a všetko zažiť na vlastnej koži.