Dominikánska republika má aj kópiu Bieleho domu

Dominikánska republika je vyhľadávanou celoročnou turistickou destináciou dovolenkárov z celého sveta. Vďaka svojej pestrosti a výnimočnosti sa zvykne označovať ako perla celej karibskej ostrovnej oblasti. Čisté more a pláže, úrodné údolia ale aj rozsiahle suché stepné oblasti, najväčšie jazero, najhlbšiu plošinu a najvyššiu horu má práve Dominikánska republika. Okrem toho je tu najviac národných parkov a najdlhšia palmová pláž z celého Karibiku. Na svoje si tu prídu milovníci nerušeného odpočinku, romantiky i príležitostného dobrodružstva.

dominikánska republika

Dominikánska republika je tá pravá exotika.

Dominikánska republika – históriu ostrova písali aj bratia Kolumbovi

Ostrov Hispaniola v Karibskom mori, na ktorom sa rozkladá Dominikánska republika, bol objavený v roku 1492 známym moreplavcom Krištofom Kolumbom. V súčasnosti je to druhý najväčší a najľudnatejší štát v karibskej oblasti. Návštevníkov a dovolenkárov láka nielen svojou prírodou a históriou, ale aj cenami za rekreačný čí tématický pobyt. Ceny sa tu dlhodobo drža pod úrovňou cien v ostatných karibských destináciách. Najvýznamnejším mestom Dominikánskej republiky je Santo Domingo, ktoré bolo založené v roku 1496 Bartolomejom Kolumbom, bratom známeho moreplavca.

Santo Domingo

Santo Domingo je hlavné mesto Dominikánskej republiky a súčasne najstaršie mesto Nového sveta. Hlavnou pamätihodnosťou je pôvodné mestské opevnenie, koloniálne jadro starého mesta a zaujímavá pre návštevníkov mesta je aj rozsiahla botanická záhrada. Historické centrum mesta dodnes svedčí o bohatej koloniálnej minulosti ostrova. Nájdeme tu napríklad Catedral de la Primada, čo je najstaršia stojaca katedrála na západnej pologuli.

dominikánska republika

Dominikánska republika má krásne hlavné mesto.

Bol tu aj syn Krištofa Kolumba

V starom meste je často turistami navštevované  Múzeum kráľovských palácov ako aj palác Alcazar De Colón, ktorý nechal postaviť syn Krištofa Kolumba. Časť mesta Zona Colonial je vďaka svojej zachovalej tradičnej španielskej architektúre zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Na bohatú históriu krajiny poukazuje tiež Plaza de la Cultura, kde sa nachádza Palác krásneho umenia, Múzeum moderného umenia a Národný palác. Ďalšou zaujímavosťou je dom Krištofa Kolumba, múzeum jantáru alebo presná kópia washingtonského Bieleho domu.