Domové dvere sa otvárajú nie len pre pozvaných hostí

Dvere do domu sú ako oči do duše. Každý dom v sebe ukrýva život svojich majiteľov, život, ktorý sa môže od toho vonkajšieho sveta dosť odlišovať. Je to súkromné miesto každého jedinca, o ktoré sa podelí len s tými jemu najbližšími. To, či sa o svoje súkromie jednotlivec s niekým podelí alebo nie, rozhodujú aj domové dvere a to, či ich majiteľ otvorí alebo nie. Niekedy sa však stane, že dvere musia byť otvorené aj pre nepozvaných hostí.
Dvere do domu toho dosť napovedajú o charaktere svojho majiteľa. Ak chcete už zvonku vyzerať pôsobivo a zaujať vašich návštevníkov, mali by ste si vybrať správne dvere do domu. To sa týka aj typu aj farby. Samozrejme typ dverí by mal ladiť s celým domom.

domové dvere

Domové dvere toho dosť napovedajú o charaktere svojho majiteľa.

Zopár tipov, ako si vybrať správne domové dvere

Materiály sú dôležité

Drevo – bohatá krása autentických drevených dverí do domu poskytuje zároveň klasický vzhľad s vzorovaným povrchom dreva. Existuje množstvo typov dreva, štýl panelov či kombinácia s dekoratívnym sklom, historické akcenty a rôzne zdobenia. Zatiaľ čo v drevené domové dvere sú krásne a prírodné, a poskytujú okamžitý pocit tepla, sú tiež drahšie, než domové dvere z iného materiálu.

Oceľ – oceľové dvere do domu sú lacnejšie ako napr. drevené. Prémiové oceľové dvere sú mimoriadne trvanlivé. Takéto dvere nepodliehajú deformácii ani prasklinám a sú odolné voči prehýbaniu. Väčšina oceľových dverí má hladký povrch, takže dizajn je obmedzený len na farby. Oceľové domové dvere sa niekedy vyrábajú s izolovaným jadrom na zvýšenie energetickej účinnosti.

Laminát – tento typ dverí predstavuje reálny vzhľad škvrnitého dreva v rôznych povrchových prevedeniach. Takéto vysoko výkonné a energeticky úsporné domové dvere sú odolné a ľahko udržiavateľné. Ponúkajú nielen estetický vzhľad ale aj širokú škálu štýlov a povrchových úprav.

domové dvere

Domové dvere sa vyrábajú z dreva, ocele i laminátu.

Veľkosť a štýl dverí

Je potrebné zistiť si možnosti a následne sa rozhodnúť, či chcete klasické domové dvere, širšie, vyššie, alebo dvoj-dvere. Pri výbere dverí, nezabudnite zahrnúť aj bočné svietidlá alebo iné dekoratívne prvky, ktoré chcete pri dverách mať umiestnené. Pre štýl a typ dverí voľte tie, ktoré dopĺňajú dizajn vášho domu. Vaše dvere do domu môžu do veľkej miery reprezentovať vašu osobnosť. Pretože každý človek je iný, vyberte si dvere, ktorými chcete buď upútať, zaujať, pôsobiť profesionálne, kreatívne, noblesne alebo klasicky. Všetko, s čím si nie ste istí, vždy prekonzultujte radšej s odborníkom.