Dovolenka Cesme

dovolenka Cesme

Nádherný pohľad, ktorý vám ponúkne dovolenka Cesme v Turecku

Plánujete dovolenku pri mori a neviete sa rozhodnúť? Chcete si oddýchnuť a načerpať nové sily? Navštívte dovolenkovú destináciu Cesme, jedno z najčarovnejších miest tureckého pobrežia. Dovolenka Cesme sa vám určite vryje hlboko do pamäti nielen nádherným prostredím, ale aj vynikajúcimi službami a mnohými kultúrnymi pamiatkami.

Cesme, v preklade „fontána, prameň“

Kúzelné, starobylé a rušné mestečko Cesme sa nachádza približne 85 kilometrov západne od Izmiru na severozápadnom cípe rovnako pomenovaného polostrova v Turecku. Na tento polostrov vedie šesťprúdová diaľnica z Izmiru. Cesme je známy vďaka liečivým termálnym prameňom a prístavom.

Dovolenka Cesme – prekrásne pláže s tyrkysovým morom

V okolí Cesme nájdete aj množstvo dlhých piesočných pláží s jemným pieskom, ktoré patria medzi najlepšie v Turecku. Tunajšie brehy obmýva Egejské more. Dokopy je tu asi dvadsať pláží. Pre rodiny s deťmi je vhodná pozvoľne sa zvažujúca do mora Cark Plaji, kým pláž Alacati je rajom surfistov. Obľúbené sú aj Zlatá pláž či Pirlanta plaji. Môžete na nich vyskúšať najrôznejšie vodné či plážové športy, ako je windsurfing, kitesurfing, plávanie, vodné lyžovanie a potápanie, alebo sa vybrať na plavbu výletnou loďou.

dovolenka Cesme

Nádherné malebné uličky, ktoré v Cesme môžete obdivovať

Kam za pamiatkami a atrakciami?

Dovolenka Cesme vás očarí romantickou atmosférou miestnych uličiek a prístavnou promenádou, ktorá doslova láka na prechádzky. Tiež nakuknite do niektorej z tunajších reštaurácií, kaviarní či barov a vychutnajte si typickú tureckú kuchyňu. Dovolenka Cesme vám poskytuje aj možnosť dlhých výletov prekrásnou prírodou a spoznávanie kultúrnych pamiatok. Významnou dominantou mesta je janovský hrad Sv. Petra zo 14. storočia, z ktorého je nádherný výhľad a nachádza sa tu múzeum nálezov osmanskej doby. Medzi najzaujímavejšie tipy na výlet patrí jedno z najväčších archeologických nálezísk Turecka, antické mesto Efez, kde stával Artemidin chrám. Na vašu návštevu čaká aj Mylétos – mesto, kde je celý rad pamiatok: divadlo, mohutná pevnosť z 8. stor., palác sv. Michala, Aténin chrám, bazilika. Dovolenka Cesme  sa nezaobíde bez návštevy Pamukkale (Bavlnený hrad), kde sa vám naskytne pohľad na žiarivé biele terasy a vodopády, tvorené vodou s jedinečným chemickým zložením. V okolí sa nachádzajú ruiny antického mesta a kúpeľov Hierapolis. Tiež navštívte Jaskyne sedmispáčov, Slevičí vrch a neďaleké mesto Izmir.