Dovolenka Egypt si podmaní každého cestovateľa

Ak ste sa ešte stále nerozhodli, kam tento rok vycestujete na letnú dovolenku, potom vsaďte na klasiku ktorá vás zaručene nesklame – slnečný Egypt. Dovolenka Egypt patrí u turistov z celého sveta medzi najobľúbenejšie a niet sa čomu čudovať. Čaká vás tu priezračne čisté more a úchvatné pieskové pláže. Taktiež bohatý podmorský svet, ale aj také atrakcie ako do neba sa týčiace pyramídy, starodávne sfingy či rieka Níl. Egypt je však vyhľadávanou turistickou destináciou aj kvôli tropickému podnebiu, ktoré je zárukou skvelej dovolenky. Tak aj relatívna blízkosť tejto krajiny, či výhodné ceny za zájazd. Lacné nie sú iba letenky, ale aj ubytovanie a strava.

Dovolenka Egypt

Na dovolenke v Egypte nájdete nielen oddych, ale aj dobrodružstvo.

Dovolenka Egypt – čo treba vidieť?

Dovolenka Egypt uspokojí každého turistu a to bez ohľadu na to, či na dovolenke hľadáte iba ničím nerušený oddych, alebo túžite aj po troche dobrodružstva. Asi najznámejšou historickou pamiatkou akú môžete v Egypte vidieť sú svetoznáme pyramídy v Gíze. Alebo neďalekú Sfingu (socha leva s ľudskou hlavou), ktorá patrí k tým najväčším sochám na svete a jej pôvod je zahalený rúškom tajomstva. Dovolenka Egypt vám však ponúka možnosť nahliadnuť aj do Údolia kráľov, kde sú umiestnené starobylé maľby, knihy ale aj hrobky vládnucích faraónov. Za návštevu rozhodne stoja aj chrámy v Abu Simbel či chrámový komplex v Karnaku, ktorých krása vás načisto ohromí.

Dovolenka Egypt

Historické pamiatky určite stoja za to si ich pozrieť.

Slnko, more a pláž – aj taká je dovolenka Egypt!

Egypt vám toho ale ponúka omnoho viac ako len úchvatné historické pamiatky. Ak na dovolenke hľadáte zábavu, potom je dovolenka Egypt to pravé pre vás. Pretože v turistických oblastiach ako Hurghada, Safaga, Taba, Makadi či Dahab na vás okrem prenádherných pláží čakajú aj vlastné bazény, nočné bary, súkromné pláže. Nielen milovníci športu si môžu vychutnať vodné športy, ako napríklad windsurfing, paraglyding, potápanie a v púšti dokonca aj jazdu na ťave. Skvelý zážitok budete mať aj pri romantickej plavbe po mori. Alebo pri návšteve jednej z množstva mešít, ktoré sa v Egypte nachádzajú. Pobrežie Červeného mora vás navyše nikdy nesklame. Nech sa už na dovolenku vyberiete kedykoľvek v roku, počasie vám bude vždy priať.