Dovolenka Kuba – zážitok, ktorý si budem chcieť zopakovať

Dovolenka Cuba

Dovolenka Cuba – Havana

Letná dovolenková sezóna je síce dávno za mnou, no to neznamená, že neexistuje miesto, kde by sa i v zime nedalo stráviť niekoľko dní na horúcom slnku. Takúto možnosť mi ponúka napríklad dovolenka Kuba, dovolenka na ostrove, kde to žije.

La Habana – mesto nabité energiou

Dočítala som sa, že Kuba je karibský ostrov, ku ktorému patrí ešte niekoľko menších ostrovčekov. Hlavným mestom Kuby a najväčším mestom v Karibiku je ako inak Havana, alebo La Habana. Toto mesto oplýva asi najväčším kultúrnym bohatstvom na svete. Koloniálnu minulosť mesta je možné pozorovať na historických stavbách – hradoch, chrámoch, múzeách i domoch. Dokopy sa tam nachádza asi 900 historických pamiatok, radiacich sa do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Aj na toto sa už veľmi teším.

Dovolenka Kuba zaujme určite nie len mňa ale každého so životnou energiou a slabosťou pre latinské rytmy. Na Kube totiž milujú hudbu a žijú ňou každý jeden deň. Aj z tohto dôvodu Havanu ročne navštívi množstvo turistov – a tento rok konečne aj ja. Je to práve tá strhujúca atmosféra, kluby a kabarety s hudbou a tancujúcimi ľuďmi, ktoré ma zaujímajú najviac. Hudba a tanec však neostávajú zavreté iba v týchto kabaretoch. Vraj sa stačí sa prejsť po ulici a určite natrafím na ľudí oddávajúcim sa svojim obľúbeným rytmom.

Hudbou a tancom však zábava na Havane nekončí. Je tu taktiež množstvo klubov, kde si môžem pozrieť film či komédiu s priateľmi, nachádzajú sa tu galérie i múzeá, ktoré prezradia čosi viac o histórii tohto národa. Havana sa tiež považuje za mesto umenia. Inšpiráciu sem chodili a stále chodia naberať filozofi, maliari, spisovatelia, básnici. Jedným zo známych spisovateľov, ktorý tu čerpal námety na svoje knihy, bol napríklad i Ernest Hemingway.

Menšia siesta nezaškodí

Už si robím plány a dovolenku Kuba si vychutnám aj na neďalekých plážach s jemným pieskom a kryštálovo čistou vodou. Komu by sa to nepáčilo?

„Koralové útesy vytvárajú skvelé podmienky pre potápanie a pozorovanie pestrého podmorského života. Jedným s príjemných miest na oddych, ktoré Havana poskytuje, je napríklad i 670 hektárov veľký Leninov park s krásnou a voňavou zeleňou.“ – ako ma v cestovke oboznámili. Takže si balím aj potápačskú výstroj.

Ak teda túžite po nových zážitkoch a pulzujúcej atmosfére, dovolenka Kuba môže byť tým pravým riešením pre vás. Pre mňa určite je, a po jej návšteve môžem napísať už z vlastnej skúsenosti.

Dovolenka Cuba

Dovolenka Cuba – Santiago de Cuba