Dovolenka Last minute Bahamy

Juhovýchodne od Floridy a severovýchodne od Kuby sa nachádza súostrovie Bahamy. Tvorí ho 700 ostrovov, z ktorých človek obýva asi iba 40. Uchvátia vás svojou krásou, nádhernými plážami a čírym morom. Tropické podnebie zaručuje teplé počasie počas celého roka, preto na dovolenku sa sem môžete vydať v ktoromkoľvek ročnom období. Ľudia milujúci more a slnko sa tu budú cítiť ako v raji.

Bahamy sú v podstate rodiskom teplého Golfského prúdu, čoho následkom je úžasná rozmanitosť morského života. Pokojné vody a pasáty vytvárajú skvelé podmienky pre rybárov a námorníkov.

dovolenka-tui.huSlnko, more a pláž

Asi najlepšou a obľúbenou na Bahamách je pláž Cabbage. Táto vyše 2 kilometrová pláž je lemovaná koksovými palmami, ktoré poskytujú príjemný úkryt pred slnkom. Okrem toho sa pozdĺž pobrežia nachádza množstvo hotelov, reštaurácií. Rozptýliť sa môžete v kasíne. Pokiaľ chcete dovolenku stráviť opaľovaním a užívaním si mora, toto bude pre vás ideálne miesto.

Ostrov Andros je okrem čľapkania sa v mori a vyvaľovania na pláži skvelým na turistiku alebo pozorovanie vtákov. Ak teda počas dovolenky na Bahamách okrem mora chcete vidieť aj niečo z prírody, tento ostrov je na to ako stvorený. Ostrov sa tiež pýši jedným z najväčších bariérových útesov. Je perfektným miestom pre šnorchlovanie, potápanie, plavbu na kajakoch či rybárčenie.

Atrakcie pre turistov

Za zmienku určite stojí Národný park Lucayan. Mangovníky, palmy a borovice vytvárajú príjemnú atmosféru. Natiahnuť sa môžete na krásnej pláži s bielym pieskom. Tento národný park je zaujímavý aj úchvatnými podvodnými jaskyňami, ktoré máte možnosť preskúmať. Jedna z nich je dokonca najdlhšia na svete.

Ak sa zaujímate o morský život alebo vás jednoducho láka jeho krása, navštívte počas dovolenky na Bahamách akvárium na Ostrove Paradise. Obdivovať môžete 200 druhov morských živočíchov, napríklad žraloky, medúzy, homáre, pirane. Zaručene to pre vás bude jedinečný zážitok.

Pokiaľ milujete more a všetko s ním spojené, dovolenka na Bahamách je určite skvelá možnosť ako si ho užiť plnými dúškami.

dovolenka tui.hu