Dovolenka Turecko bez obáv za krásnymi zážitkami

Kultúrne rozdiely sú vždy vďačnou témou pred výberom dovolenkovej destinácie. Ešte množstvo Slovákov má ostatné národy zafixované pod určitým škatuľkovým označením. Doba sa však hýbe dopredu, a to, čo platilo kedysi je dnes už minulosťou. Turizmus a globalizácia sveta zapríčinili stieranie týchto rozdielov. O Turecku sa vždy hovorilo ako o horkokrvných ľuďoch, ktorí vždy inklinovali k Islamu, a to ovplyvňovalo ich postoj k Európanom. Hoci sa to nezdá, Turecko, teda aspoň jeho východná časť je európsky orientovaná a kultivovaná. Preto sa nemusíte báť pobytu v tejto časti krajiny. Dovolenka Turecko je zárukou spokojnosti miliónov turistov z celého sveta.

dovolenka Turecko

Akvárium Antalya Turecko

Dovolenka Turecko, ako obľúbené miesto Slovákov

Turecko nechce zaostávať za inými svetovým destináciami a svoje služby neustále rozvíja míľovými krokmi napred. Rovnako sa vyvíja aj miestna kultúra, ktorá sa podvolila demokratickému smeru a nechce za moderným svetom zaostávať. Žiaľ ženy sú tu kvôli viere naďalej znevýhodňované. V minulosti na základe rozdeľovania pôdy získavali pozemky pri mori, zatiaľ, čo mužom sa dostalo pôdy, ktorú mohli pohodlne obrábať. Rokmi sa však situácia otočila a z tohto útlaku viac vyťažili práve ženy. Turizmus hýbe miestnou ekonomikou a dovolenka Turecko je pre viacerých miestnych podnikavcov hotovou zlatou baňou.

 

dovolenka Turecko

Aj takýto krásny pohľad ponúka Turecko

Pláže, ktoré musíte zažiť

Vytipovať si tu pravú pláž je niekedy nadľudskou úlohou pokiaľ nemáte osobnú skúsenosť. Existujú ale internetové stránky, na ktorých hodnotia turisti vybrané destinácie. Na základe toho si dokážete vybrať tú svoju, a to aj bez nutnej asistencie pracovníka cestovnej kancelárie. Keď sa povie Turecko, automaticky vám budú odporúčať pláž Kleopatra v mestečku Alanya. Je to krásny piesočnatý kúsok raja na zemi. Vychutnáte si z nej výhľad na hrad, ku ktorému vedie lanovka. Pláž Iztuzu je známa pre hniezdiská korytnačiek. Veľkým plusom je aj pozvoľný vstup do mora, ktorý ocenia najmä rodiny s deťmi a slabší plavci. Skvostom je modrá lagúna v letovisku Oludeniz. Jeho malebné prostredie láka davy turistov. Kvalitne sa tu najete aj napijete. Vodné športy sú tu samozrejmosťou. Turecka sa skrátka nemusíte báť. Bude o vás dobre postarané počas celého pobytu.