Dovolenky doma alebo v zahraničí?

Na dovolenku nie je nikdy neskoro. Prečo by aj? Každý si pod dovolenkou predstavuje niečo iné, nemusí to byť jedine pobyt pri mori počas letných mesiacov, ale môže to byť aj kúpanie sa v slovenských jazerách po namáhavej turistike s krásnymi výhľadmi na našu krásnu krajinu. Aktívny oddych plný športových aktivít, alebo len opaľovanie sa na pláži s drinkom v ruke? A, čo tak spoznávať históriu vami vybranej destinácie? Možností je nespočet. Záleží na tom, čo preferujete, a aké dovolenky by vyhovovali vašej osobnosti. Bojíte sa lietať a neznášate dlhé presuny? Určite si nekazte vašu dovolenku a zostaňte na Slovensku, alebo si odskočte za hranice do Poľska, Maďarska, Rakúška alebo Čiech.

dovolenky

Vysoké Tatry sú tiež spôsob, ako tráviť svoje dovolenky.

Dovolenky – keď rozhodujú financie

Mali by sme sa prikrývať dekou, na ktorú máme. Inak povedané, nie každý má dobré finančné možnosti a na dva týždne v Mexiku či v Thajsku môže zabudnúť. To by však nemalo byť prekážkou k zažitiu jedinečnej dovolenky. Nemusíte letieť cez pol sveta, aby ste si vychutnali skvelé jedlo, kúpanie a hrejivé slniečko či pohľad na končiare hôr s jedinečnou atmosférou. O tom, či strávite pobyt doma alebo v zahraničí rozhodujú z veľkej časti financie. Na to by ste mali myslieť pri výbere destinácie, aby ste tým nenarušili rodinný rozpočet.

dovolenky

Dovolenky pri mori sú klasikou.

Zahraničie výhodne

O tom či pôjdete kmoru, alebo nie, nemusia vždy rozhodovať len financie. Pokiaľ si chcete vyraziť len s partnerom a medzitým vám strážia deti vaši rodičia, je vhodné byť nablízku. Keby sa čokoľvek stalo, len nastúpite do auta a o niekoľko hodín ste doma. To by napríklad v prípade pobytu v Thajsku mohlo byť veľmi komplikované a domov by ste sa tak skoro nedostali. Do zahraničia sa môžete dostať aj výhodne. Last minute ponuky už nie sú ničím nezvyčajným a za polovičné ceny sa môžete dostať aj do Chorvátska, Grécka, Talianska či Španielska. Chce to len určitú dávku šikovnosti a dostatočnú flexibilitu. Prezrite si ponuky cestovných kancelárií a možno si nejakú vyberiete ku svojej spokojnosti.