Dreváky – štýlová obuv kedysi a dnes

Kto by nepoznal tradičnú celo-drevenú obuv, tzv. dreváky, ktoré sú neodmysliteľným symbolom Holandska, rovnako ako výborné syry, veterné mlyny či tulipány? Doba sa však stále mení a v súčasnom modernom dizajne dámskej módy, obuvi aj doplnkov prešli tradičné drevené topánky mnohými obmenami a vylepšeniami, takže dnešné dreváky už nadobudli úplne inú, novú a rozmanitejšiu podobu, aj keď charakteristické znaky, ako napr. drevená podrážka, platforma či opätok ostali zachované a sú stále hlavným poznávacím znakom tohto typu dámskej obuvi. Drevené topánky sú určené najmä ženám s osobitým štýlom, ktoré inklinujú k folklórnym prvkom v odievaní, ale aj ženám so záľubou v retro štýle či dámam so štipkou extravagancie.

dreváky

Správne vybraté a správne nosené dreváky môžu pôsobiť celkom príťažlivo

Dreváky na viac spôsobov

Dreváky si je dnes možné vyberať z viacerých modelov, takže klasické našuchovacie dreváky v podobe šľapiek s otvorenou alebo uzavretou špičkou môžete pokojne nahradiť aj sandálovým modelom s remienkom na zapínanie okolo členku, ale dizajn drevenej podrážky môžete nájsť aj na topánkach v pánskom štýle, tzv. oxfordkách so šnurovaním. Aj drevená podrážka či opätok sa môžu líšiť svojim tvarom, výškou a materiálovým prevedením, pretože okrem klasického pravého dreva sa často používajú aj rôzne syntetické materiály a napodobeniny s dezénom dreva či obľúbený korok. Podpätky môžu byť nižšie aj vyššie, platformové, masívne a hrubé, ale aj úzke takmer ihličkové či extravagantne tvarované. Ponuka je naozaj pestrá, stačí si len vybrať drevené topánky, ktoré vám padnú do oka a zároveň dokonale sadnú na nohu.

dreváky

Klasické drevené šľapky

Ideálna obuv na neskoré leto a začiatok jesene

Čas drevákov s odchádzajúcim letom ešte nekončí, práve naopak – neskoré leto a začiatok jesene sú na tento typ voľnočasovej obuvi ešte stále ako stvorené a tak si práve v štýlových drevákoch môžete vyraziť na prechádzku, s deťmi na ihrisko alebo do mesta na nákupy, prípadne si niekde v prírode či v parku vychutnávať krásne a slnečné babie leto.