Drevené hračky nikdy nestratia svoje čaro

Asi nenájdete jedinú detskú izbu, ktorá by nemala drevené hračky. Milujú ich nielen deti, ale aj rodičia a predstavujú absolútnu klasiku vo svete hračiek. Drevenou hračkou nikdy nič nepokazíte. Nech ju už darujete dievčatku alebo chlapčekovi v akomkoľvek veku, vždy im vyčarí úsmev na tvári. V podstate ide o najstarší materiál na výrobu hračiek a hoci už dnes v hračkárni nájdete množstvo plastových hračiek, tie drevené vôbec nestratili svoje čaro. Drevené hračky sú bezpečné, trvácne a veľmi hodnotné, pretože vydržia skutočne dlho a dokonca sa dajú dediť z generácie na generáciu. Ponuka drevených hračiek je veľmi pestrá, preto si vyberie naozaj každý.

Drevené hračky

Hračky z dreva patria k tým najobľúbenejším.

Drevené hračky vám dlho vydržia

Drevo bolo odjakživa nesmierne obľúbeným materiálom a to nielen pre nábytok a dekorácie, ale aj pre hračky. Drevené hračky majú mnoho výhod ako napríklad tú, že sú vhodné v každom veku. Tých najmenších potešia drevené hrkálky či puzzle a staršie deti zase drevené stavebnice, kuchynky a iné. Pri deťoch oceníte aj dolnosť drevených hračiek. Všetci dobre vieme akú životnosť majú hračky z plastu, ktorá sa častokrát počíta na hodiny. Drevo naopak vydrží neuveriteľne dlho. Ďalšou výhodou je, že pri výrobe drevených hračiek sa nepoužívajú žiadne toxické farbivá a báť sa nemusíte ani ostrých hrán či kovových častí. Jednoducho ideál!

Drevené hračky

Drevené odrážadlo pre dievčatko.

Drevené hračky chránia životné prostredie

To najkrajšie na drevených hračkách je však to, že nezaťažujú životné prostredie, pretože sú vyrobené z prírodného materiálu. Myslíte, že plastové hračky sa len tak ľahko rozložia v zemi  a na tom mieste vám po nich vyrastie strom? Bohužiaľ veľká časť plastových hračiek sa dokonca nedá ani recyklovať, preto končia na smetiskách a k nim pribúdajú ďalšie a ďalšie. Drevené hračky sa však recyklovať dajú, sú ekologické a zároveň aj šetrné pre zdravie vašich detí. Na trhu je nespočetné množstvo hračiek, no je veľmi ťažké vybrať z nich také, ktoré deťom neublížia a zároveň sú šetrné k životnému prostrediu. Drevené hračky ale také sú! Preto ak vaše dieťa ešte žiadnu drevenú hračku nemá, kúpte mu ju, pretože aj týmto spôsobom učíme naše deti chrániť prírodu okolo nás.