Drevené postele z masívu

Vybrať si tú správnu posteľ a každodenne spávať na kvalitnom matraci je základom zdravého spánku. Pravidelný a dostatočne dlhý spánok je podmienkou regenerácie našej duše aj tela. Investovať do kvalitnej postele a matraca sa určite vyplatí. Cez deň budete mať viac energie, budete spokojnejší a viac si užijete života. Dôležité je zvoliť si správne rozmery postele, charakter jej konštrukcie a druh matracov. A v neposlednej rade je dôležitý aj materiál, z ktorého sú postele zhotovené. Ak sa rozhodnete pre drevené postele, určite neurobíte chybu.

drevené postele

Tak tomu sa hovorí spálňa!

Masívne drevo

Pod pojmom masívne drevo sa v nábytkárskom priemysle rozumie špičkový materiál používaný na výrobu postelí a nábytku všeobecne. Základom je doska, ktorá sa vyrába zlepením úzkych drevených lamiel a následne sa rozrezáva na dielce. Vďaka tomu sa zamedzí praskaniu a neprimeranému zosychaniu dreva vplyvom zmeny teploty alebo vlhkosti vzduchu. Masívne drevo chráni na povrchu väčšinou lak. Drevo je tak chránené proti poškodeniu, znečisteniu či blednutiu. Alternatívou je aj povrchová úprava voskom.

Ako správne vybrať posteľ z masívu

Pri výbere postele je potrebné zamerať sa predovšetkým na kvalitu, dizajn a spôsob spracovania. Dôležitá je tiež samozrejme pevnosť postele, jej konštrukčné prevedenie a pôvod jej výrobcu. Zamerajte sa na konštrukciu lôžka, hlavne na pevnosť rohových spojov a uloženie roštov. Akýkoľvek náznak nestability bude časom len a len horší. Nie je múdre kupovať posteľ bez jej vyskúšanie. Práve pri ňom je totiž možné všimnúť si jej nižšiu kvalitu či nedokonalé spracovania konštrukčných detailov.

drevené postele

Masívna posteľ trochu inak…

Drevené postele z prírodného dreva

Nikto asi nepochybuje o tom, že klasická dubová posteľ je odolná. Drevené postele zhotovené z tvrdých drevín sú určite vhodnou voľbou. Patrí medzi ne napríklad buk alebo dub. Postele z mäkších drevín, napríklad zo smreku alebo borovice, nie sú až tak odolné a rozhodne by mali mať aspoň veľmi pevné spoje. Pri čalúnených lôžkach s masívnou drevenou konštrukciou je potrebné zamerať sa aj na kvalitu poťahových textílií.