Egypt: nekonečne obľúbená dovolenková destinácia

Vo svete cestovného ruchu patrí Egypt v ostatných 200 rokoch medzi najfascinujúcejšie miesta Zeme. Aj v minulosti ako aj dnes je Egypt považovaný za príklad kultúrneho a prieskumného cestovania. Veľa ľudí sa chce pozrieť na rôzne zázraky, ktoré objavili archeológovia a egyptológovia (a stále objavujú) o starých kultúrach krajiny. Zatiaľ čo nadšenie po pyramídach v Gíze trošku ochladlo, Egypt stále láka stovky a tisícky turistov ročne. Okrem historického ducha je toto miesto tiež dokonalé na letnú dovolenku pri mori, plážovanie a všetko čo k tomu patrí (vodné športy, slnko, relax, dobré jedlo a nápoje).

3 hlavné dôvody prečo Egypt

Pyramídy v Gíze

Pyramídy sú jednoznačne stálym lákadlom, keďže ich nikde inde na svete neuvidíte. Sú zdrojom úžasu pre ľudí na celom svete, no taktiež pre historikov, vedcov a archeológov už dlhú dobu. Bez ohľadu na to, koľko o nich človek číta alebo si pozerá obrázky, nič sa nedá porovnať so skúsenosťou návštevy týchto starovekých zázrakov osobne.

egypt

Ťava odparkovaná neďaleko pyramídy

Spoznať pozostatky starovekej kultúry

Staroveký Egypt zostáva zahalený tajomstvom. Dokonca aj tí najlepší odborníci tvrdia, že poznatky, ktoré o egyptskej kultúre majú, sú stále do dnešnej doby len odhady. O to viac je kultúra starovekého Egypta zaujímavejšia, záhadná a lákavá. Turisti z celého sveta chcú vyskúšať a zažiť pozostatky tejto kultúry sami na vlastnej koži. Keďže sú pozostatky dobre zachovávané, návštevníkom pomáhajú ponoriť sa do tej skúsenosti o to viac.

egypt

Zlatá maska kráľa Tutankhamuna

Nakupovať

Egypt ostáva naďalej bohato navštevovaný a preto odvetvie cestovného ruchu v krajine sa môže naďalej rozvíjať. Pomáha to krajine (okrem iného) rozvinúť masívny segment suvenírov. Aj vďaka tomu sa Egypt stáva popredným nákupným miestom. Na trhoch a v nákupných uličkách nájdete všetko od tradičných textílií, obuvi, kníh a šperkov, až po miestne typické koreniny, či exotické stolové náčinie. Egyptská nákupná štvrť je tiež známa ako útočisko pre zberateľov starožitných kúskov, drahých kovov a umeleckých diel.

egypt

Nákupná ulička