Exotická dovolenka Singapur

Dovolenka Singapur

Čo vám môže ponúknuť dovolenka Singapur?

Dovolenka nie je len o oddychu, ale aj o spoznávaní nových miest a kultúr. Ak vás omrzí každoročná dovolenka v Chorvátsku či pri Jadrane a zatúžite po spoznaní novej krajiny, mojim dnešným tipom pre vás je dovolenka Singapur.

Pár informácií na úvod

Singapur môžeme označiť za ostrovný a mestský štát ležiaci v juhovýchodnej Ázii, na konci Malajzijského polostrova.  Patrí k nemu ešte asi 63 malých ostrovčekov. Leží 1 stupeň severne od rovníka, takže je tam celoročne horúco a vlhko. Dovolenka Singapur je ideálna pre ľudí milujúcich slnko a pláž. Najlepším časom na jeho návštevu sú letné mesiace jún až august. Keďže teplota takmer nikdy neklesá pod 20 stupňov, teplé oblečenie môžete nechať doma. Skôr sa vám zíde niečo proti dažďu, ktorý je ale počas horúceho dňa príjemným osviežením.

Navštívte jednu z najmodernejších krajín sveta

Hlavné mesto sa tiež volá Singapur a zaberá asi tretinu ostrova. Už niečo vyše storočia je najmodernejším a rýchlo sa rozvíjajúcim mestom juhovýchodnej Ázie. Bohaté a dynamické mesto ohúri každého návštevníka. Je to multikultúrna metropola, v ktorej domov a zamestnanie našli ľudia z celého sveta. Ako úradný jazyk sa na ostrove používa aj angličtina, takže dohovoriť sa tam nebude problém. Okrem toho, že Singapur je známy ako moderná krajina, je veľmi známa aj čistotou a navyše sa považuje za jedno z najbezpečnejších krajín na svete.

Dovolenka Singapur

Singapur – moderné mesto, ktoré láka nejedného cestovateľa

Na ploche asi 700 km2 máte možnosť vidieť moderné mesto s mrakodrapmi, navštíviť múzeá, pamiatky. Určite neobídete reštaurácie, kde môžete ochutnať zaujímavé exotické jedlá. Pre nákupné maniačky/maniakov je Singapur hotovým nebom.

V meste je veľa zelene. Oddýchnuť si môžete v parku či botanickej záhrade. Nočný život je bohatý, takže o zábavu nebude určite núdza. K dispozícií sú rôzne kluby, kasína. V prípade, že vás mesto unaví, môžete zájsť na výlet do tropického pralesa alebo iba oddychovať na pláži a užívať si slnko.

Dovolenka Singapur je skvelou príležitosťou ako si spríjemniť leto a zároveň príležitosťou pre nezabudnuteľné zážitky.