Farba do tlačiarne občas aj vyschne

Vlastniť a denne používať nejaký druh tlačiarne od pestrej škály výrobcov a dodávateľov tlačiarní, farebných náplní, tonerov či  vhodných kancelárskych papierov je dnes úplne bežné. Sú nielen v kanceláriách, ale používajú ich doma  už aj deti na základných školách pri príprave ročníkových prác. Ich používanie nie je nič zložité, stačí sa podrobne naštudovať priložený manuál k práve zakúpenej novej tlačiarne. Občas sa samozrejme stáva, že farba do tlačiarne jednoducho dôjde, alebo nie sme s s vytlačenými farebnými materiálmi úplne spokojní. Stačí si opäť jednoducho sadnúť pred obrazovku nášho počítača a objednať si online potrebnú novú sadu farieb do našej atramentovej tlačiarne. Stačí vedieť značku a číselné označenie vašej tlačiarne. Niektorí výrobcovia tlačiarní sú dokonca s používateľmi ich výrobkov „prepojení“. V momente, keď v servisnom centre ich technik na internete zistí vďaka zabudovaným senzorom, že vám vo vašej tlačiarni dochádza niektorá z farieb, okamžite sa s vami skontaktuje a kuriérnou službou vám potrebnú farbu do vašej tlačiarne automaticky dodá. V rámci komplexných služieb poskytovaných ich zákazníkom. Niečo si za takúto službu priplatíte, ale firmy s obrovskou kapacitou vytlačených materiálov to určite len a len privítajú. 

farba do tlačiarne
Farba do tlačiarne

Farby do tlačiarne systému CMYK 

    Zjednodušenie sa dá povedať, že exitujú dva systémy tlače rôznych materiálov prostredníctvom v súčasnosti bežne dostupných tlačiarní. Je to staršia RGB metóda založená na princípe odrážania svetla a metóda aktuálne požívaná známa pod označením CMYK. Tá pracuje na absorpcii svetelných lúčov a má množstvo výhod. Atramentové tlačiarne využívajú pomerne jednoduchý systémový model tlače CMYK. Jeho podstatou je, že atrament je v podobe mikroskopických kvapiek vymršťovaný veľkou rýchlosťou priamo na papier. Zobrazovaná farba na papieri je vytváraná prekrytím štyroch základných farieb. A to azúrovej (C, cyan), purpurovej (M, magenta), žltej (Y, yellow,) a čiernej  (K).  

farba do tlačiarne
Nová farba do tlačiarne sa dá doručiť do 24 hod.

Proces zmiešania farieb 

      Jednotlivé farby do tlačiarne sa do výsledných odtieňov  môžu zmiešavať priamo až na papieri alebo vopred v tzv. tlačovej hlave. Vyzerá to na prvý pohľad dosť jednoducho, ale je to samozrejme výsledok mnohých vedecko-výskumných aktivít výskumníkov známych firiem. Rozlišujú sa tri základné druhy spôsobov tlače v atramentových tlačiarňach. Je to tlač termická, vosková a piezoelektrická.