Farba na drevo chráni a zkrášľuje

Náter na dreve sa ľahko udržiava, pôsobí ako ochranná vrstva a ľahko sa nanáša. Dobrá farba na drevo môže bez námahy zamaskovať všetky škvrny a pomôže získať znovu lesklý povrch. Maľovanie dreva je v dnešnej dobe tiež skvelým nápadom pre domácich majstrov. Zrieknite sa myšlienky vyhodiť svoje staré drevené predmety a vyskúšajte farby na drevo, ktoré im dodajú nový vzhľad. Profesionálne maľovanie vydrží dlhšie bez častej potreby prefarbovania. Na vašom drevenom povrchu môžete kedykoľvek zmeniť alebo pretrieť farbu bez toho, aby ste odstránili predchádzajúcu farbu. To zvýši jeho vzhľad efektívnym zakrytím všetkých nedostatkov.

farba na drevo
Farba na drevo použitá na podlahe

Rozdelenie farieb

Olejová farba – Ľudia uprednostňujú túto farbu na drevo kvôli jej prvotriednej povrchovej úprave a trvanlivosti. Olejová zložka vo farbe na drevo dodá povrchu lesklý povrch. Farby na báze oleja nepotrebujú vrchný náter a túto farbu môžete naniesť priamo na holé drevo alebo hneď po základnom nátere. Latexová farba – Krásny vzhľad ťahov štetca daný touto farbou môže byť vrcholom vašich umeleckých drevených povrchov. Latexovú farbu na drevo môžete ľahko vyčistiť pomocou mydla a vody. Farba na báze vody – väčšina farieb na drevo dostupných na trhu je riediteľná vodou. Ľahko sa nanášajú a dodávajú drevu elegantný vzhľad. Pred nanesením farby na vodnej báze nie je navyše potrebné povrch dreva nejak špeciálne pripravovať. Ľudia uprednostňujú túto farbu na drevo, pretože nepraská, nebledne a rýchlo schne.

farba na drevo
Farba na drevo Marconol

Farba na drevo ponúka všestranné možnosti

Na trhu si môžete vybrať zo širokej škály možností farieb. Ak si si nie ste istý, ktorá farba na drevo je tá najvhodnejšia práve pre vás, oslovte  profesionála, ktorý vám odporučí tie najlepšie farebné kombinácie, ktoré sa budú hodiť k vášmu domovskému dekoru. Isto Vám poradí, ktoré farby sú kvalitné. Vysoko kvalitná farba na drevo sa totiž neodlupuje ani nepraská. Okrem toho poskytuje tiež pevnú ochrannú vrstvu pre drevo.