Farba na podlahu a materiál majú priestorový účinok

Charakter podláh v našom obydlí má na útulnosť aj praktičnosť nášho bývania dôležitý význam. Aj keď občas charakter a typ podlahy si vyberáme hlavne z pohľadu jej čo najjednoduchšej údržby. Preto aj konkrétna voľba  vhodného materiálu na podlahu ako aj výber jej farby  je často len a len naša čisto subjektívna záležitosť. Asi však vo všeobecnej rovine platí,  že konkrétny typ podlahy by sa mal vyberať nielen z púhych praktických dôvodov a hľadísk. Dôležitá je aj farba na podlahu, jej typový charakter  a zosúladenie s ostatnými prevládajúcimi interiérovými farbami v miestnosti.

farba na podlahu

Každá miestnosť je iná a podľa toho zreba voliť materiál a farbu na podlahy.

Aj nábytok má nejakú farbu

Materiál aj farbu podlahy  je nutné zvoliť do danej miestnosti podľa jej funkčnosti a svetlosti.  Iná situácia je v obývačke, detskej izbe či v podkrovnej pracovni.  Každá miestnosť je iná a vyžaduje konkrétne citlivé  prístupy a rozhodnutia. Všetko naše snaženie má ísť takým smerom, aby sme boli s farebnosťou nášho bytového interiéru spokojní a cítili sa doma bezpečne a pohodlne.

Svetlá farba na podlahu do tmavších priestorov

Jednotlivé interiérové farby, dostatok svetla a samotný priestor a charakter  miestností  sa do veľkej miery navzájom ovplyvňujú. Množstvo faktorov vplýva priamo alebo napriamo na naše pocity z priestoru, v ktorom sedíme, pracujeme alebo len tak oddychujeme. Farebnosť podláh, stropov a stien majú zásadný optický vplyv na nás a naše pocity vnímania priestoru všetkymi zmyslami.

farba na podlahu

Farba na podlahu by mala byť o niekoľko odtieňov svetlejšia ako je farba nábytku.

Farba vašej podlahy a nábytok

Farba na  podlahu by vždy mala byť buď o niekoľko odtieňov svetlejšia, alebo výrazne tmavšia ako je  farba nábytku rozmiestneného v miestnosti. Podlaha a nábytok v rovnakej farbe a druhu dreva sú možné iba v prípade, keď je medzi nimi koberec v odlišnej kontrastnej farbe. Podlaha v neutrálnej farbe sa dá bez ťažkostí  kombinovať s nábytkom vyrobeným z veľmi tmavého dreva. Vhodnou voľbou a zosúladením interiérových farieb a bytových doplnkov sa dá urobť pre celkovú atmosféru nášho kultúrneho bývania skutočne dosť.