Farby na dom predlžujú život vašej nehnuteľnosti

Náter farby na dom je prvou vrstvou ochrany proti nepriaznivému počasiu. Pri extrémnych horúčavách alebo zime je kľúčom k ochrane vášho domu pevná vrstva kvalitnej latexovej farby na zovňajšku vášho domu. Keď sa dostane dážď pod nekvalitnú farbu drevo zhnije, klince zhrdzavejú a  voda potom presakuje do tohto dreva a za neho, čo spôsobí ďalšie škody na vašom dome. Pri maľovaní domu narazíte na všetky drobné opravy, ktoré je potrebné vykonať tam, kde farba zlyhala alebo sa opotrebovala. Ako už bolo spomenuté vyššie, extrémne počasie môže byť veľkým faktorom pri potrebe vymaľovať dom. Pri lacnejších nekvalitných farbách môžete vidieť časom zhnité drevo alebo odlupujúcu sa farbu. Všetky tieto veci naznačujú potrebu opravy a vymaľovania domu.

farby na dom
Medzi obľúbené farby na dom patrí ACRISYL RUSTICO

Farby na dom zatraktívnia váš domov

Či vás už unavujú rovnaké staré farby, alebo ste dokonca pripravení svoj dom predať, vymaľovanie exteriéru domu pre jeho uvedenie na trh je skvelý nápad. Zlepšenie atraktivity vášho domu dáva vynikajúci prvý dojem každému kto príde na návštevu, a najmä pri predaji vášho domu. Keď potenciálny kupujúci dorazí prvýkrát, prehliadka krásnych nových farieb a sviežej farby zanecháva šťastný pocit, ktorý môže zohrať kľúčovú úlohu pri rozhodovaní sa o kúpe. Maľovanie vášho domu je jedným z nákladovo najefektívnejších spôsobov, ako zvýšiť hodnotu vášho domu. Kvalitné farby sú teda naozaj skvelou investíciou, ktorá sa vám môže vrátiť v krátkom čase.

farby na dom
Farby na dom od firmy San Marco patria k tým najžiadanejším

Ako často maľovať exteriér?

Farby na exteriér majú samozrejme svoj dátum spotreby. Časový interval medzi potrebou nových exteriérových náterov je čiastočne daný faktorom použitého typu laku. Ak použijete lepšie farby, môžete počkať dlhšie, kým bude potrebný ďalší náter. Ďalším nemenej dôležitým faktorom je kvalita práce vykonanej pri maľovaní domu. Pokiaľ sú nátery spravené kvalitne a nie „narýchlo“, opäť vám to výrazne predlžuje čas, kým bude potrebný nový náter. Pri splnení obidvoch podmienok by ste mali mať s dobrým vonkajším náterom postarané aj na 10 – 20 rokov, v závislosti od priazne počasia.