Festivaly a obľúbené hudobné skupiny

Leto je v plnom prúde a s ním aj festivaly, na ktorých sa podľa druhu festivalu prezentujú rôzne hudobné skupiny. Festivaly lákajú najmä mladých ľudí, ktorí za cieľom vidieť svoje obľúbené hudobné skupiny cestujú nie len do iného mesta, ale mnohokrát aj do iného štátu.

Základná festivalová výbava

Hudobné skupinyFestivaly sa väčšinou konajú cez víkend, tie viacdňové začínajú už v druhej polke pracovného týždňa. Keďže festival trvá niekoľko dní, treba sa naň dobre pripraviť. Medzi základnú výbavu patrí kvalitný stan, najlepšie taký, ktorý vám vydrží aj v zlom počasí. Teda za silnejšieho dažďa alebo vetra. Spať na mokrom je dosť nepríjemné a zdraviu neprospešné. Už som to zažila, takže viem o čom hovorím. K stanu samozrejme patrí spací vak, prípadne aj karimatka, ktorá vás trochu lepšie ochráni od studenej zemi.

Pri príprave na festival netreba zabudnúť na oblečenie a obuv do tepla, zimy či prípadného dažďa. Nezabúdajte na krémy na opaľovanie a taktiež repelenty, ktoré odoženú dotieravý hmyz.

Jedlo a pitie

Hudobné skupinyHoci na festivaloch bývajú stánky s jedlom a občerstvením, ceny nie každému vyhovujú. Keďže účinkujúce hudobné skupiny mnohokrát pochádzajú z väčšej vzdialenosti, a taktiež kvôli rôznym iným nákladom, ceny za vstupenky zvyknú byť dosť vysoké.

Alternatívou ako ušetriť teda býva vlastné jedlo. Veľa ľudí stravu rieši rožkami a paštétami, no keď sa zapojí trocha fantázie, jedlo môže byť aj pestrejšie a kvalitnejšie. S jedlom je spojený aj pitný režim. Hoci najčastejšie sa na festivale pije alkohol, najmä pivo, treba myslieť aj na iné, nealkoholické tekutiny.

Je to dôležité najmä kvôli páliacemu slnku, ktoré ak pijete iba alkohol vám môže spôsobiť nežiadúce problémy. Aj kvôli takýmto prípadom musí byť pre istotu na každom festivale lekárska pomoc.

Zábava a nové zážitky

Festivaly sú možnosťou naživo vidieť obľúbené hudobné skupiny, ktorých koncert sa vám možno naskytne iba raz za život. Okrem toho je to možnosť ako sa výborne zabaviť s priateľmi na obľúbenú muziku a taktiež príležitosť spoznať nových ľudí. Nech už sa chystáte na akýkoľvek festival, prajem vám, aby ste si ho poriadne užili.