Funko POP figúrky dobili svet i srdcia ľudí len za pár rokov

Pre mnohých ľudí je to ešte stále nepochopiteľné, pretože Funko pop figúrky dokázali za pár rokov to, čo iným trvalo desaťročia. Stali sa vyhľadávanými kúskami pre vášnivých zberateľov, ale aj pre bežných ľudí, ktorí sú milovníkmi rôznych filmov, seriálov, počítačových hier a ich hrdinov, aj rôznych iných postáv. Spoločnosť Funko, ktorá ich v súčasnosti vyrába, vlastní licencie od všetkých veľkých producentov, ako sú Marvel, Disney, DC Comics, Warner Bros., či Lucasfilm. Vďaka tomu si môžu ľudia po celom svete nájsť jedinečné postavičky svojim milovaných hrdinov.

groot funko figúrka
Výber postavičiek je v skutku takmer neobmedzujúci.

Funko POP figúrky sú pre mnohých závislosťou

Nie je to vôbec prehnané. Mnoho ľudí si dnes vytvára svoje vlastné zbierky rôznych Funko POP figúrok svojho hrdinu, alebo hrdinov. Kvôli veľkému záujmu boli vydané aj špeciálne zberateľské série, ktoré zmizli z pultov tak rýchlo ako sa zjavili. Dnes ich už zoženiete iba ak ste ochotný zaplatiť stovky či tisíce za jediný kus takejto figúrky. No nájdu sa aj takí.

Pre bežných ľudí, ktorí si Funko POP figúrky tiež zamilovali však máme dobrú správu. Nemusíte byť milionár, aby ste si mohli nájsť tú pravú Funko POP figúrku pre seba, či pre niekoho z blízkych. Ponuka na trhu je dnes veľká a pravidelne sa objavujú aj rôzne nové zberateľské série. Ceny takýchto Funko POP figúrok sú pritom celkom prijateľné, ak ich nechcete kupovať vo veľkom množstve naraz.

freddie funko
Nielen filmové a herné postavičky, ale aj hudobné ikony.

Ako vzácnu Funko POP figúrku rozoznať?

Možností je v tomto prípade viac. Záleží na tom, či boli už vydané ako vzácne, alebo sa takými stali z iného dôvodu. V prvom prípade stačí pri kúpe hľadať nálepky, ktorými sú označené špeciálne série priamo na obale. A tých špeciálnych sérií je dnes už ozaj dosť. Medzi najznámejšie a najvyhľadávanejšie patria Funko POP figúrky vydané na festivaloch New York Comic-con a San Diego Comic-con. 

Okrem nálepiek ich môžete rozoznať aj vďaka tomu, že sú často v unikátnom farebnom prevedení, alebo v inej, ako štandardnej veľkosti. Tiež si môžete nájsť Funko POP figúrky s označením „flocked“, ktoré sú pokryté špeciálnou látkou pripomínajúcou na dotyk kožušinu. Alebo s označením „glows in the dark“, ktoré sú unikátne tým, že svietia v tme. Medzi zberateľmi sú však najviac vyhľadávané Funko POP figúrky, ktoré sú doslova uzavreté v trezore, tzv. Vaulted. Nie je totiž možné ich z trezoru len tak vybrať, preto je ich zberateľská hodnota vysoká.

Nielen pre zberateľov

Veľká väčšina z nás však nepatrí medzi takých zberateľov, ktorí by obetovali aj to posledné, len aby mali svojho vysnívaného hrdinu v podobe Funko POP figúrky. To však neznamená, že taký zberateľský kúsok mať nemôžeme. Predajcovia totiž majú možnosť objednať figúrky v pomere 5+1 Chase figúrka. Takže je každá šiesta Funko POP figúrka označená nálepkou „chase“. No nie všetky figúrky majú aj svoju chase verziu.

Teraz už viete, ako si vybrať správne Funko POP figúrky, aby ste urobili radosť sebe alebo svojim blízkym. A môžte pritom aj niečo získať. Minimálne zberateľský kúsok, ktorého hodnota pôjde iba hore.