Gastro servis môže byť stále výnosným podnikom

Je tá správna doba na začatie podnikania v gastronómii? Gastro servis a nedávne obdobie nám jasne ukázali, že nepredvídateľné situácie sa dejú a niekedy sa nedajú ovplyvniť. Nikto nám navyše nezaručí, že sa situácia nebude opakovať. Pokiaľ je ale vaším snom mať kaviareň, alebo sa nad vašimi zákuskami rozplýva široké okolie a vy do tej cukrárne jednoducho ísť chcete, je dôležité myslieť na pár vecí, ktoré vám môžu situáciu uľahčiť. 

gastro servis
Gastro servis prevádzka vyžaduje precízny plán

Vhodný priestor a reklama 

Tento bod sa zdá byť jasný, ale je to naozaj tak jednoduché? Okrem vhodne veľkého interiéru a zázemia sa hodí myslieť aj na parkovanie v okolí a mať možnosť predávať tzv. na ulicu – teda cez okienko, ktoré môže slúžiť aj ako výdajné. Myslite trochu do budúcnosti a poučte sa vzniknutou situáciou. Pokiaľ prispôsobíte svoje podnikanie momentálnemu stavu, šance na úspech sú isto priaznivé. 

gastro servis
Kvalitná kuchyňa je základom úspechu pre gastro servis

Profesionálne zariadenie pre gastro servis 

Aby toto všetko ale mohlo fungovať, to najdôležitejšie je dobre vybavená kuchyňa. Asi si nevystačíte s kávovarom na kapsule ako doma, s pár pohármi a lyžičkami a malou chladničkou. Okrem toho, že by ste jednoducho neobslúžili všetkých hostí, nesplnili by ste ani hygienické pravidlá. V takom prípade je najlepšie obrátiť sa na odborníkov. Tí vám poradia nielen čo je nevyhnutne potrebné, aby ste vôbec mohli začať, ale dajú vám tiež školenia a poskytnú pravidelný servis. Okrem vybavenia pre prípravu ako sú pekárske pece, sporáky, umývačky, mixéry, chladiace stoly, chladničky, mrazničky, kávovary budete isto potrebovať tiež drobný gastro inventár ako riad, príbory, pekáče, barmanské a cukrárske potreby, termoboxy atď. Vybavenie pre gastro servis sa tomu domácemu často ani nepodobá, nieto aby plnilo rovnaké funkcie. Ušetríte veľa času a práce, pokiaľ budete mať profesionálne vybavenie, ktoré je práve na tento účel vyrobené. A že je to drahé? Dôležité je vedieť si spočítať investíciu a dlhodobú úsporu, potom zistíte, že zariadenia pre gastro servis sa naozaj oplatia.