Hip hop oblečenie predstavuje životný štýl

Šaty robia človeka a oblečením sa prezentujeme kto sme a čo chceme svetu povedať. V niektorých štýloch obliekania je to vidieť viac ako u druhých. A hip hop oblečenie je veľmi jednoznačné. Hip hop štýl spoznáte na človeku podľa oblečenia, účesu, doplnkov ale aj podľa správania.

hip hop oblečenie

Hip hop oblečenie sa dokonale adaptovalo do bežného života. Dnes už väčšina z nás vlastní takéto kúsky.

Čo je hip hop?

Hip hop je kultúrno umelecké hnutie, ktoré vzniklo v južnom Bronxe v New Yorku. Je to pôvodný afroamerický štýl ulice, ktorý sa ale časom rozšíril do celého sveta a dnes ho už uznávajú ľudia po celom svete. Hip hop sa odráža na správaní, obliekaní, hudbe a názoroch ľudí. Hip hop oblečenie znamená veľmi osobitý štýl, ktorého korene spájajú afroamerickú a latinskú kultúru, z amerických miest ako New York, LA, Houston, Chicago, Philadelphia, San Francisco, Detroit, Memphis, Virgínia, Atlanta a St. Louis. Každé z týchto miest prispelo rôznymi prvkami do štýlu hip hop. Hip hop oblečenie odzrkadľuje výrazy a postoje hip hop kultúry. V priebehu rokov sa však hip hop móda menila a dnes je možné vidieť niektoré kúsky vo všetkých etnických skupinách. Hip hop oblečenie najviac vystihujú šiltovky a tenisky, potom výrazné farby a nohavice širšieho strihu. U dievčat je možné vidieť hlavne pudlové nohavice a obtiahnuté tričká alebo tielka často odhaľujúce brucho. U chlapcov sú to najmä značkové tenisky v rôznych farbách , tričká s nápismi alebo obrázkami grafity ale taktiež biele tielka a potom široké nohavice alebo džínsy, a tepláková móda či mikiny.

hip hop oblečenie

Širšie nohavice, tepláky či mikiny patria medzi časté kúsky v hip hop oblečení.

Hip hop oblečenie na celý život

Zástancovia hip hopu sú veľmi konkrétni vo svojich názoroch a neskrývajú pred nikým svoj postoj. Je to ich životný štýl. Z niektorých štýlov ľudia časom akoby vyrastú, no pri hip hope sa hovorí, že je na celý život. Aj keď sa oblečenie u jednotlivcov môže trošku meniť vzhľadom na ich vek, prácu či spoločenské postavenie, v súkromí sa stále vrátia k svojmu hip hop oblečeniu, v ktorom sa cítia najlepšie.