Hľadáte vhodný platobný terminál?

Výber a efektívne používanie platobného terminálu je zásadnou podmienkou pre každého aktívneho podnikateľa. Umožňuje obchodníkom ponúkať atraktívne riešenie platieb. Nielen priamo kartou, ale aj hodinkami či mobilom, Banková platobná karta sa v priebehu niekoľkých rokov stala referenčným platobným prostriedkom. Stále existuje niekoľko možností a spôsobov, ktorými je možné vykonávať finančné transakcie či menšie platby. Do úvahy prichádza hotovosť, vyplnený šek, bankový prevod a banková karta. Všetky tieto riešenia sú stále používané a majú  svoje výhody a nevýhody. Príchod elektronického platobného terminálu na trh je jedným z najlepších zariadení, ktoré zjednodušuje a urýchľuje spôsob našich platieb. Nielen vo veľkých obchodných či predajných  zariadeniach. Je to efektívne, ľahko použiteľné a rýchle zariadenie s prijateľnými nákladmi na používanie. Výskum potvrdil, že keď ľudia platia kartou, minú až o pätinu viac, než keď platia v hotovosti. Spolu s rastúcou obľubou bezhotovostných platieb je veľa praktických dôvodov, prečo by ste ako obchodník mali mať svoj vlastný platobný terminál.

platobný terminál
Platobný terminál FiskalPRO N3

Prvý platobný terminál už v roku 1979 

   Platobný terminál je zariadenie, ktoré obchodníkovi umožňuje prijímať bezhotovostné platby kartou a to rýchlo a okamžite. Prvý elektronický platobný terminál na svete predstavila spoločnosť Visa v roku 1979. Predchodcom dnešného platobného  terminálu bolo mechanické zariadenie, ktoré snímalo údaje o platobnej karte zákazníka. Ten podpísal vytlačenú účtenku, s ktorou išiel obchodík do banky a získal svoju hotovosť. Dosť zložité, že?  

platobný terminál
Platobný terminál FiskalPRO A8

Mobilný alebo radšej stacionárny? 

    Dnes je to samozrejme všetko omnoho rýchlejšie a bezpečnejšie. Spôsob ovládania terminálu je jednoduchý, aj keď samozrejme záleží na používanom druhu. Kým u niektorých terminálov musíte čiastku ručne zadávať, u tých prepojených s vaším pokladničným systémom sa to robiť nemusí. Počas transakcia prebieha cez platobný terminál komunikácia s bankou. Tá v okamžiku overí, či má zákazník na účte dostatok peňazí a či suma neprevyšuje zákazníkom nastavené limity. V prípade, že zákazník zadáva PIN, banka overí, či sú údaje o karte správne. A aké sú náklady na prevádzku? Výška poplatkov sa zvyčajne odvíja od povahy a veľkosti vášho biznisu. Svoje riešenie pri výbere vhodného riešenia, ktoré padne na mieru aj vašim potrebám, si iste čoskoro nájdete.