Hnojivo na kvety s klinoptilolitom pre krásne a zdravé balkónové kvety

Balkónové kvety sú záľubou a potešením mnohých gazdiniek. Vďaka nim balkón vyzerá esteticky a nie nudne. Dopestovať však zdravé a krásne kvety sa nemusí podariť každému. Niektoré kvety sú totiž na pestovanie náročnejšie než tie druhé. Balkónové kvety budú pastvou pre oči len ak dostanú dobrú starostlivosť. Základom krásnych kvetov je dobrá pôda, hnojivo na kvety a samozrejme vlaha.

Dajte kvetom to, čo potrebujú

Hnojivo na kvety

Túžite aj vy po krásnych balkónových kvetoch?

Ak začínate s pestovaním kvetov na balkóne, je dôležité vedieť, na akú svetovú stranu je váš balkón orientovaný. Pretože rôzne rastliny potrebujú počas dňa rôzny prísun slnka. Niektoré potrebujú slnko väčšiu časť dňa, iné uprednostňujú tieň, alebo polotieň. Kvety, ktoré nie so voči dažďu a vetru veľmi odolné radšej umiestňujeme z vnútornej strany zábradlia.

Aby boli kvety krásne, potrebujú z pôdy čerpať živiny. Tých ale nemusí byť vždy dostatok. Obraciame sa preto na hnojivo na kvety. Ak kvet nemá dostatok živín alebo ich má naopak nadbytok, oznamuje nám to sfarbením listov. Ak sú listy žlté alebo majú tmavší odtieň zelenej, než by mali mať, je to signálom, že niečo nie je v poriadku.

Pestovatelia kvetov s dlhoročnou praxou možno podľa farby listov vedia povedať, ktorá živina im chýba, no nie každý je špecialista. Preto aj výber hnojiva môže byť náročnejší. Väčšinou sa však ako hnojivo na kvety používa hnojivo s obsahom dusíka, draslíka a fosforu, tzv. NPK hnojivo. Aký je však správny pomer týchto prvkov?

Zeolitové hnojivo na kvety

Hnojivo na kvety

Správne hnojivo na kvety sa postará o všetko.

Ak si s touto otázkou neviete dať rady, ale aj ak chcete aby mali vaše rastliny čo najlepšie podmienky, vhodnou voľbou by pre vás mohlo byť hnojivo na kvety s obsahom prírodného zeolitu, klinoptilolitu. Úžasnou vlastnosťou tohto minerálu je, že absorbuje živiny z hnojiva a uvoľňuje ich postupne počas celého vegetačného obdobia kvetov. Zeolitové hnojivo na kvety zabezpečí, že kvety budú nie len krásne a zdravé, ale aj odolnejšie voči rôznym chorobám. Myslím, že to stojí za vyskúšanie.

Zeolitové hnojivo si môžete zakúpiť na tejto stránke.