Hororové masky – kúpiť alebo vyrobiť?

Plánujete oslavu? Chystáte sa na karneval či festival? Či už tak, alebo onak, alebo úplne inak, skvelá maska sa určite zíde. A prečo nie práve hororová? Pre niekoho je to možno klišé, ale hororové masky sú stále „cool“. Jednoducho kultové. Priznajme si, ak sa povie hororová maska, väčšina z nás si predstaví upíra, Frankensteina, alebo chlapíka z filmu Vreskot. Prosto je to tak. S tým nič nenarobíme. Hororové masky sa stali nezameniteľnou súčasťou nielen helloweenu, ale aj rôznych detských osláv, karnevalov a v posledných rokoch aj hudobných a kultúrnych akcií. Nemusia to byť iba festivaly. Mnoho obcí a miest má v poslednej dekáde vo zvyku organizovať pravidelné kultúrne akcie, kde sa môžu zabaviť nielen deti ale aj dospelí. Takéto oslavy sú často zmesou súťaží, zábavných akcií a hier. Pre každého sa tu niečo nájde. A najčastejšie sa na takéto akcie tešia najviac deti. No, a aby sme im urobili radosť, musíme ako správny rodičia vybaviť všetko, čo je treba. K tomu často patria aj originálne masky, kostýmy a ozdoby. Asi najobľúbenejšie sú u detí práve hororové masky. Aj keď si niekto môže myslieť, že sú to skôr rozprávkové postavy.

hororové masky

Joker maska

Nájsť a vybrať,…

Nájsť alebo vytvoriť originálne masky pre deti, alebo aj pre seba na akúkoľvek akciu nemusí byť dnes vôbec zložité. Stačí sa pozrieť na internet a zistíte, že si môžete vyberať skoro donekonečna z rôznych druhov masiek, kostýmov a všetkého, čo k tomu patrí. Medzi hororovými maskami majú však svoje špeciálne postavenie masky z najznámejších filmov. Napríklad spomínaný Vreskot a jeho maska zabijaka v kapucni s bielou maskou ducha, alebo Freddy Krueger či kultový Dracula. Takýchto hororových masiek sú desiatky, pretože aj hororov sú desiatky. A stále pribúdajú nové. Pri výbere tej správnej masky môže byť problém iba ak v tom, ktorá je najlepšia a kde nájsť najlepšiu ponuku. Pretože ponuka je naozaj  š-i-r-o-k-á . Démoni, strašidelné mníšky, masoví vrahovia, duchovia, kostry a mnoho iných druhov hororových postáv, ktoré možno ani nepoznáte, sa vám bude ponúkať vo všetkých obchodoch, ktoré sú na to zamerané.

hororové masky

Jednoduchšia hororová maska, ktorá sa dá vyrobiť aj doma

…alebo vyrobiť?

Niekedy nemusíte hororové masky ani kupovať. Dajú sa celkom jednoducho vyrobiť aj doma. Ak máte trochu fantázie a zručnosti na výrobu, pokojne vyrobte originálnu hororovú masku pre svoju ratolesť. Použiť sa dajú zvyšky látok, tvrdé kartóny, farby(vodové aj iné), štetiny zo starej kefy alebo metly, lepidlo na papier a veľa iných materiálov, ktoré má väčšina z nás doma. Nemusí to pri tom trvať ani tak dlho, ako by sa na prvý pohľad zdalo, a originálna hororová maska je na svete. Stačí napríklad vystrihnúť z tvrdého kartónu tvár, obkrútiť ju starými pruhmi látky alebo obväzu, trochu zašpiniť alebo zafarbiť a o chvíľu je originálna múmia na svete. A to je iba jeden príklad…