Iba kvalitné bezpečnostné dvere naozaj chránia

dvere

Bezpečnostné dvere sú dnes nevyhnutnosťou

Z hľadiska bezpečnosti a ochrany sú práve dvere spolu s oknami najrizikovejšími miestami pre vlámanie do bytu či rodinného domu. Kritickou časťou dverí je nielen samotné dverné krídlo, ale aj napr. zárubňa, pánty či uzamykací mechanizmus. Na dokonalé zabezpečenie domu či bytu nebudú postačujúce drevené dvere s drevenými zárubňami, aj keď by boli akokoľvek masívne, pretože pre zlodejov nie sú takmer žiadnou prekážkou, rovnako ako ani klasické dvere osadené do oceľovej zárubne. Bezpečie vášho domova vám pomôžu chrániť jedine naozaj kvalitné bezpečnostné dvere vylepšené rôznymi ochrannými prvkami. Pri výbere bezpečnostných dverí si však treba dať pozor na nekvalitné bezpečnostné dvere (nekovové, nevystužené), ktorých oveľa nižšie ceny však znamenajú aj oveľa nižšiu bezpečnosť.

Ako spoznať naozaj kvalitné bezpečnostné dvere?

Ak sa rozhodnete pre bezpečnostné dvere, je potrebné dbať na určité kritériá, ako napr. na bezpečnostnú triedu, platné certifikáty, záručný a pozáručný servis, systém osadenia bezpečnostnej zárubne a na dostatočnú protipožiarnu aj protihlukovú ochranu. Bezpečnosť dverí závisí od ich konštrukcie a materiálu, z ktorého sú vyrobené. Zárubňa a bezpečnostné dvere by mali vždy tvoriť jeden celok, pričom zárubňa musí byť riadne ukotvená (napr. zaliata betónom). Bezpečnostné dvere by sa nemali montovať na pôvodnú zárubňu.

Veľmi dôležitou súčasťou pre bezpečnosť dverí je aj naozaj kvalitné bezpečnostné kovanie. Profilová cylindrická vložka, zapustený zámok, celoplošná dverná závora, vrchný prídavný zámok, poistka dverných závesov, zábrana proti vysadeniu – to všetko sú bezpečnostné prvky, ktoré v kombinácii s oplechovaním a výstužou chránia dvere pred odvŕtaním, násilným vyrazením či vyhmataním planžetou.

Servis, záruka a certifikáty…

dvere

Zabezpečte váš domov pred zlodejmi špeciálnymi dvermi

Každý seriózny predajca bezpečnostných dverí zabezpečuje aj záručný i pozáručný servis a má k dispozícii platné certifikáty v našom jazyku. Výhodou je, ak firma poskytuje aj tzv. NON STOP službu v prípade vymknutia či straty kľúčov. Najlepšie je vybrať si firmu, ktorá je na trhu už dlhodobo a má dobré meno aj recenzie od spokojných zákazníkov.