Ide to aj výhodnejšie – Bratislava card

Hľadáte typ na pekný víkend alebo aktívnu dovolenku? Bratislava ponúka množstvo aktivít, ktoré sa dajú stráviť s rodinou alebo priateľmi. Ponuka je rovnako vhodná nielen pre domácich, ale aj pre zahraničných návštevníkov nášho hlavného mesta. Historické centrum dokáže každého nadchnúť svojou históriou, ktorá dýcha zo stien budov. Okrem toho v Bratislave nájdeme rôzne galérie a múzeá, ako napríklad Slovenská národná galéria, Múzeum dopravy, Slovenské národné múzeum a mnoho ďalších. Celkový počet múzeí a galérií, do ktorých sa dostaneme zadarmo, je dvanásť. Pre najlepšie využitie všetkých možností, ktoré mesto ponúka, je tu Bratislava Card. Malá kartička, ktorá obsahuje oveľa väčšie výhody.

Bratislava City Card

Bratislava Card je správna voľba.

Bratislava card – hlavné výhody

Ak plánujete výlet do Bratislavy, odporúčame využiť výhody, ktoré vám Bratislava Card ponúka. Zjednoduší plánovanie prostredníctvom prehľadného zoznamu, respektíve mapky so zvýraznenými lokalitami či konkrétnymi pamiatkami, ktoré sa dajú navštíviť. Naplánovanie výletu je dôležité pre efektívne využitie času, ktorý máme k dispozícií. Pokiaľ chceme stihnúť čo najviac, základom je začať prehliadku v skorších hodinách a rozdeliť si stanoviská podľa dostupnosti, prípadne na viac dní, pokiaľ je to možné. Na všetky spomenuté miesta poskytne zaujímavé zľavy v rozmedzí od 5% až do 100%. Zvýhodnená je napríklad aj mestská hromadná doprava, v ktorej sa môžeme voziť neobmedzene, samozrejme počas trvania platnosti Bratislava Card. Ak pri sebe budete mať nejaké cestovné kufre, nebude to vôbec problém. V cene prepravy je totiž jeden kus batožiny na osobu. Využiť sa oplatí aj hodinová pešia vyhliadka historického centra vo viacerých jazykoch podľa dostupnosti sprievodcu, pričom je samozrejmosť slovenský, anglický a nemecký jazyk. Na výlete isto nesmú chýbať ani menší návštevníci, pre ktorých platia rovnako rôzne zvýhodnenia.

Bratislava City Card

Vychutnajte si mesto s Bratislava City Card.

Užitočné informácie

Cena Bratislava Card sa odvíja od jej platnosti. Vybrať si môžeme z troch kategórií. 1, 2 alebo 3 dni podľa dĺžky trvania nášho pobytu. Kartičku treba mať vždy po ruke a preukázať sa ňou ešte pred vstupom do zariadenia, ktoré chceme vidieť. Bratislava sa nachádza v prijateľnom miernom podnebí. Obliecť sa treba podľa ročného obdobia, pretože v zime sa môžu vyskytnúť prehánky a vietor fúkajúci od rieky Dunaj, čo si vyžiada teplejšie oblečenie. Letné dni sú ale príjemné, a niekedy až tropické. V takomto prípade môžeme do programu zaradiť aj návštevu nejakej vodnej plochy, ktorých je v Bratislave hneď niekoľko. Navyše dopraviť sa je možné takmer všade pomocou autobusovej alebo električkovej dopravy.