Ideálne poltopánky na prechádzku aj do opery

Dámska a pánska obuv a dnes už dokonca aj detská obuv je mimoriadne pestrý a bohatý svet najrôznejších typov topánok. Topánok je skutočne veľa, ale práve poltopánky sú typom obuvi, ktorú pozná hádam každý a ktorá nechýba v žiadnom dámskom či pánskom správne vybavenom botníku. Samotné však môžu mať tiež množstvo rôznych podôb a prevedení a práve to ich robí asi najštandardnejším druhom obuvi. Takéto topánky môžu byť veľmi elegantnou spoločenskou obuvou, ale aj športovým, rekreačným či vychádzkovým typom obuvi. Poltopánky vyrábajú takmer všetci výrobcovia obuvi na našom aj svetovom trhu a preto si každý aj ten najnáročnejší zákazník má v súčasnosti naozaj z čoho vyberať.

poltopánky

Dámske poltopánky do času i nečasu, do práce i do mesta

Na bežný deň a voľnočasové aktivity

Ak si vyberáte len bežné poltopánky na nosenie do mesta, na cestu do práce či na rôzne voľnočasové aktivity, váš výber môže byť voľnejší a nemusíte sa riadiť žiadnou spoločenskou etiketou ako je to napr. v prípade elegantnej spoločenskej obuvi. Poltopánky si zvolíte na základe individuálneho vkusu a podľa toho, v čom sa cítite príjemne a pohodlne, ale aj podľa štýlu oblečenia, ktoré preferujete. Niekto uprednostňuje klasiku a iný dá prednosť skôr športovejšiemu dizajnu. Na čo však nesmieme zabúdať pri žiadnom variante je prvotriedna kvalita a správna veľkosť obuvi.

poltopánky

Praktické a šýtlové

Elegantné spoločenské poltopánky

Iné pravidlá však už platia pri výbere elegantnej spoločenskej obuvi teda poltopánok vhodných napr. na operu, do divadla alebo na rôzne výnimočné príležitosti ako sú promócie, stužkové slávnosti, plesy a svadby. V tomto prípade vždy volíme jedine kvalitné, celokožené šnurovacie pánske poltopánky (najlepšie s tzv. skrytým šnurovaním). Spoločenské by nemali mať príliš hrubú podrážku ani výrazný podpätok a dôležité je aj hladké kožené prevedenie bez výrazného prešívania. Poltopánkam podobným typu mokasín sa pri spoločenských udalostiach úplne vyvarujte. Klasikou medzi farbami je čierna spoločenská obuv, ale v niektorých prípadoch v závislosti od farby obleku sú prípustné aj farby ako béžová či šedá.